romea - logo
20. března 2019 (středa)
svátek má Světlana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Agentura pro sociální začleňování a Rada vlády pro záležitosti romské menšiny pořádají ve čtvrtek setkání s Romy

Praha, 11.12.2013 14:09, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Ve čtvrtek 12. prosince 2013 od 10.00 hod do 16.00 se v pražském Lichtenštejnském paláci koná společné setkání Romů ze všech regionů ČR s pracovníky Agentury pro sociální začleňování a pracovníky kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

„Naším záměrem je zavést pravidelné setkávání mezi romskými osobnostmi, romskými terénními pracovníky a pracovníky neziskových organizací i dalších institucí a romskými aktivisty s pracovníky Agentury pro sociální začleňování a kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Věřím, že se podaří taková setkání pořádat alespoň jedenkrát za půl roku, v případě zájmu i častěji. Rádi bychom Romům, kteří se v lokalitách zapojují do práce na podporu sociálního začleňování, bojují proti diskriminaci a násilí na Romech, pomáhají se zlepšováním postavení Romů v české společnosti, nabídli možnost pravidelné a přímé komunikace a společného hledání řešení aktuálních problémů," uvedl Martin Šimáček pověřený zastupováním ředitele Sekce pro lidská práva Úřadu vlády České republiky.

Program setkání:

  1. Aktuální informace o činnosti Agentury pro sociální začleňování + diskuse (zpětná vazba na činnost Agentury)
  2. Odpověď na otázku, proč Agentura změnila svůj název a vyškrtla koncovku „v romských lokalitách“ + diskuse (Hájí Agentura zájmy Romů v Česku?)
  3. Spolupráce Agentury pro sociální začleňování a kanceláře Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v rámci Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR
  4. Společný oběd
  5. Problematika ubytoven a návrh Ministerstva pro místní rozvoj a Ministerstva práce a sociálních věcí k řešení sociálního bydlení; návrhy řešení od Agentury pro sociální začleňování + diskuse
  6. Veřejná služba – současnost a budoucnost (návrhy MPSV a Agentury na znovuzavedení bonifikace u veřejné služby) + diskuse 7. Shrnutí a závěry, náměty pro další setkání
bau, Agentura pro sociální začleňování
Přečteno: 949x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Agentura pro sociální začleňování, Rada vlády pro záležitosti romské menšiny, setkání s RomyHLAVNÍ ZPRÁVY

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Občan Austrálie, který se podle médií jmenuje Brenton Tarrant, při teroristickém útoku 15. 3. 2019 ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 50 lidí. (FOTO: repro sociální sítě)

Kdo vraždil v novozélandských mešitách? Útočník psal o nadřazenosti bílé rasy, nenáviděl migranty, inspiroval ho neonacista Breivik

15.3.2019 13:24
Ozbrojenec, který dnes při teroristickém útoku ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zavraždil 49 lidí, byl zřejmě obdivovatelem balkánských nacionalistů i válečníků, kteří v minulosti bojovali proti muslimům, včetně českého krále Zikmunda Lucemburského. Než zahájil palbu, přehrával si v autě píseň oslavující bývalého bosenskosrbského vůdce Radovana Karadžiče, kterého nyní v Haagu soudí mezinárodní justice. Informoval o tom server Balkan Insight.
 celý článek

Věra Bílá

Patrik Banga: Sbohem, Věro!

15.3.2019 9:33
Těžko psát, když člověku zemře někdo, kdo je mu tak blízký, že první hodiny ani nemůže uvěřit, že se to stalo. O to víc, že před pár týdny stejně umřela moje vlastní máma, která byla ještě mladší než Věra Bílá. Královna Rom popu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo