romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

ROMEA v DOXu povede diskuzi o roli médií při informování o Romech

Praha, 26.2.2013 13:51, (ROMEA)
Ilustrační foto: www.jedensvet.cz
Ilustrační foto: www.jedensvet.cz

V rámci akce Jeden svět v DOXu – Barcamp, která proběhne 2. a 3 března.v prostorách centra současného umění DOX, můžete diskutovat motivy strachu z nenávisti a vyčleňování minoritních skupin. Diskutovat budete moci také se zástupci sdružení ROMEA na téma Role médií při informování o Romech a to v sobotu 2. 3. od 15:30.

Barcamp se uskuteční v předvečer zahájení festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2013, který se věnuje podobné tematice. Pořadatelé Centrum současného umění DOX a Jeden svět se propojili v zastřešujícím tématu barcampu:  Naděje, kreativita a inovace pro společnost bez násilí a nenávisti.

Diskuzi, která se tematicky bude věnovat způsobu informování klasických i nových médií o Romech, povede František Kostlán ze sdružení ROMEA. V rámci diskuze se budou probírat například témata: jak se stavět k zavádějícím informacím o Romech v médiích, co se dá dělat proti rasismu a lžím šířeným prostřednictvím nových médií či jakým způsobem média probírají tématiku menšin.

Cílem akce je vytvořit prostředí pro sdílení kreativních nápadů, strategií či praktických postupů a posílit tak dovednosti zástupců občanské společnosti a menšin. Akce tak propojí různé okruhy odborníků, nadšenců, kreativců a inspirativních osobností z oblasti lidských práv, nových médií, umění i technologií. Barcamp je příležitostí pro všechny, kteří nechtějí jen přihlížet. Nabízí diskusi, praktické workshopy a inovativní nástroje, staví na faktech a osobních zkušenostech jako protiváze nenávistné rétoriky postavené na smyšlenkách, dezinformacích a nenávisti.

Sobotní program 2. března probíhá od 10 do 20.30h, nedělní program 3. března je otevřen od 10 do 15.30h.

Více naleznete na stránkách DOXu nebo na Facebooku.

hla, DOX
Přečteno: 1131x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Diskuze, Média, Jeden svět 2013HLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo