romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Antifa.cz zve na diskuzní odpoledne na téma Holokaust Romů po Česku

Praha, 18.4.2013 14:46, (ROMEA)
(Ilustrační foto: ANTIFA)
(Ilustrační foto: ANTIFA)

Antifa.cz zve na diskuzní odpoledne na téma Holokaust Romů po Česku. Akce se uskuteční v neděli 28. dubna od 16hodin ve vršovickém klubu Pilot.

Můžete se těšit na českou premiéru slavného dokumentu „Lidé, kteří se nepočítají“ z roku 2011 a přednášku a diskusi s americkým historikem Paulem Polanskym o holokaustu Romů, realitě pracovního tábora v Letech u Písku, českých neonacistech a jejich poválečné beztrestnosti.

antifa.cz
Přečteno: 1031x
 

Kam dál:

Štítky:  

Antifa, Holokaust Romů po Česku, DiskuzeHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo