romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Barevná devítka aneb celý svět v parku ve Vysočanech

29.8.2016 12:28
Část tanečního souboru
Část tanečního souboru "Cigáni jdou do nebe" ze ZŠ Grafická (Foto: Jan Čonka)

V sobotu 27. srpna se uskutečnil již 12. ročník multikulturního festivalu Barevná devítka, který umožňuje lidem z rozličných národnostních menšin, cizincům i jednotlivým kolektivním identitám ukázat svou kulturu a zajímavosti. Na malý prostor v Parku Podviní ve Vysočanech se tak v sobotu vešel skoro celý svět.

Na festivalu se představilo zhruba 35 etnických menšin, jejichž příslušníci žijí také v České republice. Vedle zástupců z Rumunska, Řecka, afrických států, Vietnamu či třeba Mexika tvořili důležitou součást programu také Romové. Vystoupení dětského tanečního souboru "Cigáni jdou do nebe" ze ZŠ Grafická z Prahy 5 měla na starosti Věra Krosčenová a o ochutnávku tradičních romských jídel, jako jsou například holubky nebo perkelt, se postarala organizace Inclusio.

Prostřednictvím tradiční hudby, tance, výtvarného umění, workshopů či ochutnávek jídel se mohli návštěvníci akce dozvědět víc o životě a kultuře lidí z těchto menšin. Festival je pro menšiny příležitostí se sejít a představit majoritní společnosti svou kulturu.

Více informací a fotografií z akce najdete na webových stránkách Barevné devítky nebo na facebookové stránce Barevká devítka - multikulturní festival.

Přečteno: 993x
 

Kam dál:

Štítky:  

Festival, Kultura, Hudba, SoužitíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo