romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Budějovické letní kino bude hostit romský festival

České Budějovice, 7.8.2015 12:50, (ROMEA)
Cindzi renta, ilustrační foto.
Cindzi renta, ilustrační foto.

Dne 15. 8. 2015 se v Letním kině v Českých Budějovicích uskuteční Romský festival, na kterém diváci uvidí více než 9 romských kapel z celé České republiky a několik tanečních souborů. Spolek Nevo dživipen – Nový život, pořádá letos první Romský festival.

Program začíná již ve 13 hodin a návštěvníci festivalu se budou moci seznámit s romskou kulturou skrze hudební a taneční vystoupení. Vystoupí kapely jako je Gipsy Skalkoš band, Gipsy Kladivo, Cindži renta a další. Zatančit přijede taneční soubor Gábina a Čirikoro. Spolek Nevo dživipen, má již zkušenosti s pořádáním nejrůznějších volnočasových a kulturních akcí.

,,Rádi bychom se pobavili, strávili nějaký čas s přáteli a společně si užili program. Od pořádání festivalu si slibujeme, že budeme mít možnost představit romskou kulturu široké veřejnosti,“ řekl hlavní organizátor Koloman Bugoš.

Přečteno: 777x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Domácí, Kultura, Festival, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo