romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Budějovické letní kino bude hostit romský festival

České Budějovice, 7.8.2015 12:50, (ROMEA)
Cindzi renta, ilustrační foto.
Cindzi renta, ilustrační foto.

Dne 15. 8. 2015 se v Letním kině v Českých Budějovicích uskuteční Romský festival, na kterém diváci uvidí více než 9 romských kapel z celé České republiky a několik tanečních souborů. Spolek Nevo dživipen – Nový život, pořádá letos první Romský festival.

Program začíná již ve 13 hodin a návštěvníci festivalu se budou moci seznámit s romskou kulturou skrze hudební a taneční vystoupení. Vystoupí kapely jako je Gipsy Skalkoš band, Gipsy Kladivo, Cindži renta a další. Zatančit přijede taneční soubor Gábina a Čirikoro. Spolek Nevo dživipen, má již zkušenosti s pořádáním nejrůznějších volnočasových a kulturních akcí.

,,Rádi bychom se pobavili, strávili nějaký čas s přáteli a společně si užili program. Od pořádání festivalu si slibujeme, že budeme mít možnost představit romskou kulturu široké veřejnosti,“ řekl hlavní organizátor Koloman Bugoš.

Přečteno: 773x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Domácí, Kultura, Festival, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo