romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Češi lžou, kradou, podvádí, znásilňují a vraždí! V sobotu se proti nim bude pochodovat

Praha, 20.8.2013 17:42, (ROMEA)
Logo recesistického hnutí Čechy v ČR
Logo recesistického hnutí Čechy v ČR

Recesistické a provokativní hnutí Čechy v ČR nechceme pořádá tuto sobotu akci s názvem Pochod proti Čechům. "Češi lžou, kradou, podvádí, znásilňují a vraždí! A teď navíc chtějí terorizovat slušné lidi. Řekněme jim NE!" uvádí se v pozvánce, kterou recesisté umístili na Facebook.

Sraz účastníků pochodu je v sobotu 24. srpna ve 14 hodin před kostelem sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Organizátoři ještě nezveřejnili přesnou trasu pochodu, slibují však, že ho zakončí koncerty na Rašínově nábřeží. Vystoupí kapely Neosound, Debbi Love a Vagyny dy Praga.

Po tomto happeningu proběhne ve středu 4. září od 18 hodin v prostorách centra DOX diskuse Předsudky v nás věnovaná předsudečnému a nacionalistickému chování českých obyvatel vůči menšinám. Informuje o tom server Pražský Patriot.

AUDIO

Iniciativa Čechy v ČR nechceme vznikla jako reakce na vlnu protiromského rasismu po narození romských paterčat. „Když jsem zjistil, že i lidé, které jsem považoval za rozumné, kultivované a normální, se náhle připojují na stránky jako 'Zabijte paterčata'. Napadlo mě, že jsou tu lidi, kteří mají už dost takových výkřiků a nálepkování a založili jsme projekt Čechy v ČR nechceme,“ uvedl pro Český rozhlas Radiožurnál již dříve iniciátor hnutí Karel Roztočil. Spolu s kamarády považuje odpor vůči rasistickým projevům za nutný. „Jde o dehumanizaci člověka. A to je největší zločin vůči druhému. Tak jsme si řekli, že s tím zkusíme něco udělat,“ popisuje. „Upozorňujeme na závažný problém, který tu v Česku je – na předsudky,“ zdůrazňuje Karel Roztočil pro Český rozhlas.

Přečteno: 5748x
 

Kam dál:

Štítky:  

Pochod, Demonstrace, Rasismus, ExtremismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo