romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Chcete si vytvořit vlastní track? Rapper Bonus pořádá dílnu v ostravské Hlubině

29.3.2016 17:13
Martin Hůla alias rapper Bonus pořádá s pražským centrem CIANT a prostorem Provoz Hlubina tvůrčí hudební dílnu.
Martin Hůla alias rapper Bonus pořádá s pražským centrem CIANT a prostorem Provoz Hlubina tvůrčí hudební dílnu.

Martin Hůla aka Bonus, hudební producent, který stojí mimo jiné za úspěchem romské skupiny CINCINATI, povede tvůrčí dílnu, tentokrát v prostoru Provoz Hlubina v Ostravě. Dílnu otevře ve čtvrtek 14. 4. 2015 od 14:00 a bude volně přístupná účastníkům od 120 cm. Přijďte si do Hlubiny vysamplovat vlastní track nebo zarapovat s Bonusem a Mary C.

Bonus tedy nedorazí sám, nýbrž v doprovodu kolegyně Mary C, s níž pod hlavičkou projektu Kreaton vedou hudební workshopy pro děti. Marie s Martinem vám předvedou svůj „hrací stůl“, tedy sestavu elektronických nástrojů, které jsou propojeny s počítačem a přednastaveny tak, aby ladily a účastníci si mohli za krátkou dobu vytvořit vlastní hudební track.

Lektoři vám nejdříve vysvětlí, co který nástroj dělá a jakou má funkci v kompozici, a potom se můžete střídat a společně nebo sólo nahrát svůj song.

Aktivita je vhodná i pro děti, které nikdy nechodily na žádné hudební kroužky - může poodkrýt jejich talent pro syntetickou muziku. Ostatně během workshopů Kreatonu už vznikla celá řada hitů. Jedním z nich je třeba "Já věděl" od kapely Cincinati nebo "Uteč se mnou!" – song vytvořený na workshopu v Orlové.

Dostane se i na nejrůznější zábavné hudební aplikace, které si můžete stáhnout zdarma do iPadu nebo chytrého telefonu a rovnou na místě nainstalovat, a učit se dělat beaty nebo celé skladby.

Workshop pořádají pražské centrum CIANT a Provoz Hlubina díky podpoře grantu EEA. Pokud máte zájem se ho zúčastnit, objednejte si místo na emailu ondrej.cakl@ciant.cz.

Rozhovor s Bonusem o workshopech s dětmi si můžete přečíst např. v článku Hudebník Martin Hůla: Baví mě zapojovat ty, co stojí stranou nebo v rozhovoru pro server Romea.cz ZDE.

CIANT - Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie
Přečteno: 891x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, workshop, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo