romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Debata v klubu Cross: Alexander Olah o tom, jak si už 20 let pomáháme aneb Romové v osidlech Romů

13.4.2018 15:27
Diskuze v klubu Cross v pražských Holešovicích (Plynární 1096/23, Praha 7), 17. 4. 2018, 19 hodin.
Diskuze v klubu Cross v pražských Holešovicích (Plynární 1096/23, Praha 7), 17. 4. 2018, 19 hodin.

Další ze série úterních debatních večerů v klubu Cross se bude 17. 4. 2018 věnovat kritickému shrnutí dosavadního vývoje začleňování Romů v ČR. Přednášející Alexander Olah chce podle avíza na diskuzi zhodnotit postupy, platformy a politiky užívané v kontextu potřeb chudých Romů v sociálně vyloučených lokalitách.

"Reflektuje celý koncept emancipace a integrace Romů v ČR na vládní i lokální úrovni dostatečně potřeby chudých Romů v sociálně vyloučených lokalitách? Je vytváření romských elit a podpora etnické emancipace odpovědí na chudobu Romů? Vydali jsme se správným směrem?" píše se v pozvánce na akci s názvem Romové v osidlech Romů aneb jak si už 20 let pomáháme.

Alexander Olah vystudoval bakalářský obor sociální péče na pedagogické fakultě v Plzni, pracoval jako sociální pracovník v neziskových organizacích, poté ve vládní Agentuře pro sociální začleňování, kterou jako jeden z mnoha dalších zaměstnanců opustil v roce 2015.

"Zákon o národnostních menšinách a v podstatě celý koncept ochrany menšin je zoufale vzdálený skutečným potřebám chudých Romů v sociálně vyloučených lokalitách. Stejně tak je, pomineme-li úřad Veřejného ochránce práv, naprosto mizerně zajištěna jejich ochrana před institucionální diskriminací. Afirmativní akce, umělé vytváření pozitivních vzorů a adorace úspěšných Romů se míjí účinkem. Kde je chyba?" ptá Olah se v článku, který před rokem zveřejnil na serveru Romea.cz.

Diskuze v klubu Cross v pražských Holešovicích (Plynární 1096/23, Praha 7) začíná 19 hodin.

Přečteno: 1448x
 

Kam dál:

Štítky:  

diskuse, etnicita, Sociálně vyloučené lokality, AktivismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo