romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Druhý romský charitativní ples pomůže dětskému domovu

18.3.2015 17:00, (ROMEA)
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem

V pořadí již druhý romský charitativní ples se uskuteční v pátek 20. 3. 2015 v kulturním domě v Ústí nad Labem. Výtěžek letošní akce chtějí organizátoři věnovat dětskému domovu v Ústí nad Labem.

"Stejně jako minulý rok jsem zachovali tradici, kdy obdarováváme děti. Minulý rok putovalo 30 tisíc korun na dětskou chirurgii a onkologii Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Letos jsme se rozhodli pro dětský domov tady v Ústí nad Labem," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z organizátorů plesu.

Podle Cibrika nebylo jasné, zda se druhý ročník charitativního plesu vůbec uskuteční. "Váhali jsme, zda to zvládneme a jestli na to bude čas, ale pokud máte dobré přátelé kolem sebe, tak je vše jednodušší. 'Dejte tomu tradici,' řekl jeden nejmenovaný super moderátor Richard S. a měl pravdu. To, že náš ples podpoří někoho potřebného je jen takovou třešničkou na dortu, ale významnou tím, že to provedeme společně," říká s úsměvem Jan Cibrik.

Ples bude stejně jako minulý rok moderovat právě redaktor České televize Richard Samko. "Jde o iniciativu mladých lidí, kterým není lhostejný osud stovek dětí žijících v dětských domovech odloučených od rodičů. Děti se mohou se spolehnout pouze na pomoc druhých. Účastí na plesu jim můžete pomoc i vy," říká v emotivní pozvánce Samko.

Pro návštěvníky plesu jsou připraveny i dvě soutěže. "Navštíví nás moderátorka z Top star magazínu Kateřina Kristelová, známa modelka a moderátorka a s ni, přijede Módní policie. Kateřina vybere nejlépe oblečenou ženu a nejlépe oblečeného muže a ti obdrží dárečky," dodal Jan Cibrik. Kromě toho bude každá vstupenka v ceně 200,- Kč zařazena do slosování o zájezd do italských Benátek.

Tahákem plesu je bezesporu zpěvačka Anita Soul, kromě ní se však představí například Josef Dančo Band, Sabrosa, Antonín Gondolán nebo Funky Brothers. Záštitu nad plesem převzal primátor Ústí nad Labem Josef Zikmund.

VIDEO

Přečteno: 1095x
 

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Hudba, Akce, Kultura, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo