romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Druhý romský charitativní ples pomůže dětskému domovu

18.3.2015 17:00, (ROMEA)
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem

V pořadí již druhý romský charitativní ples se uskuteční v pátek 20. 3. 2015 v kulturním domě v Ústí nad Labem. Výtěžek letošní akce chtějí organizátoři věnovat dětskému domovu v Ústí nad Labem.

"Stejně jako minulý rok jsem zachovali tradici, kdy obdarováváme děti. Minulý rok putovalo 30 tisíc korun na dětskou chirurgii a onkologii Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Letos jsme se rozhodli pro dětský domov tady v Ústí nad Labem," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z organizátorů plesu.

Podle Cibrika nebylo jasné, zda se druhý ročník charitativního plesu vůbec uskuteční. "Váhali jsme, zda to zvládneme a jestli na to bude čas, ale pokud máte dobré přátelé kolem sebe, tak je vše jednodušší. 'Dejte tomu tradici,' řekl jeden nejmenovaný super moderátor Richard S. a měl pravdu. To, že náš ples podpoří někoho potřebného je jen takovou třešničkou na dortu, ale významnou tím, že to provedeme společně," říká s úsměvem Jan Cibrik.

Ples bude stejně jako minulý rok moderovat právě redaktor České televize Richard Samko. "Jde o iniciativu mladých lidí, kterým není lhostejný osud stovek dětí žijících v dětských domovech odloučených od rodičů. Děti se mohou se spolehnout pouze na pomoc druhých. Účastí na plesu jim můžete pomoc i vy," říká v emotivní pozvánce Samko.

Pro návštěvníky plesu jsou připraveny i dvě soutěže. "Navštíví nás moderátorka z Top star magazínu Kateřina Kristelová, známa modelka a moderátorka a s ni, přijede Módní policie. Kateřina vybere nejlépe oblečenou ženu a nejlépe oblečeného muže a ti obdrží dárečky," dodal Jan Cibrik. Kromě toho bude každá vstupenka v ceně 200,- Kč zařazena do slosování o zájezd do italských Benátek.

Tahákem plesu je bezesporu zpěvačka Anita Soul, kromě ní se však představí například Josef Dančo Band, Sabrosa, Antonín Gondolán nebo Funky Brothers. Záštitu nad plesem převzal primátor Ústí nad Labem Josef Zikmund.

VIDEO

Přečteno: 1087x
 

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Hudba, Akce, Kultura, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo