romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Druhý romský charitativní ples pomůže dětskému domovu

18.3.2015 17:00, (ROMEA)
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem
Druhý romský charitativní ples, pátek 20. 3. 2015, Ústí nad Labem

V pořadí již druhý romský charitativní ples se uskuteční v pátek 20. 3. 2015 v kulturním domě v Ústí nad Labem. Výtěžek letošní akce chtějí organizátoři věnovat dětskému domovu v Ústí nad Labem.

"Stejně jako minulý rok jsem zachovali tradici, kdy obdarováváme děti. Minulý rok putovalo 30 tisíc korun na dětskou chirurgii a onkologii Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Letos jsme se rozhodli pro dětský domov tady v Ústí nad Labem," uvedl pro server Romea.cz Jan Cibrik, jeden z organizátorů plesu.

Podle Cibrika nebylo jasné, zda se druhý ročník charitativního plesu vůbec uskuteční. "Váhali jsme, zda to zvládneme a jestli na to bude čas, ale pokud máte dobré přátelé kolem sebe, tak je vše jednodušší. 'Dejte tomu tradici,' řekl jeden nejmenovaný super moderátor Richard S. a měl pravdu. To, že náš ples podpoří někoho potřebného je jen takovou třešničkou na dortu, ale významnou tím, že to provedeme společně," říká s úsměvem Jan Cibrik.

Ples bude stejně jako minulý rok moderovat právě redaktor České televize Richard Samko. "Jde o iniciativu mladých lidí, kterým není lhostejný osud stovek dětí žijících v dětských domovech odloučených od rodičů. Děti se mohou se spolehnout pouze na pomoc druhých. Účastí na plesu jim můžete pomoc i vy," říká v emotivní pozvánce Samko.

Pro návštěvníky plesu jsou připraveny i dvě soutěže. "Navštíví nás moderátorka z Top star magazínu Kateřina Kristelová, známa modelka a moderátorka a s ni, přijede Módní policie. Kateřina vybere nejlépe oblečenou ženu a nejlépe oblečeného muže a ti obdrží dárečky," dodal Jan Cibrik. Kromě toho bude každá vstupenka v ceně 200,- Kč zařazena do slosování o zájezd do italských Benátek.

Tahákem plesu je bezesporu zpěvačka Anita Soul, kromě ní se však představí například Josef Dančo Band, Sabrosa, Antonín Gondolán nebo Funky Brothers. Záštitu nad plesem převzal primátor Ústí nad Labem Josef Zikmund.

VIDEO

Přečteno: 1109x
 

Kam dál:

Štítky:  

Charita, Hudba, Akce, Kultura, Ústí nad labemHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo