romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

IQ Roma Servis: Veselý křik dětí k létu patří

Břeclav, 8.7.2013 13:31, (ROMEA)
Pozvánka IQ Roma Servis - prázdninový program
Pozvánka IQ Roma Servis - prázdninový program


Lidé si často stěžují na hluk ve vnitroblocích obytných domů.  V Břeclavi jde speciálně o vnitroblok domu ulic Na Zahradách, Krátká a Riegrova.   Stížnosti adresované do této „takzvaně romské lokality“ vznikají především proto, že je hlučná kvůli  počtu dětí, které v lokalitě se svými rodinami bydlí.  To je bezpochyby pravda. Pravda je ovšem také to,  že děti do ulic vyhání pěkné počasí, protože si chtějí hrát.  Rodiče totiž na hraní se svými dětmi nemají  zpravidla  čas.  Zvlášť, pokud jich mají doma vícero, a nemluvě o tom, když ještě musí pečovat o starého nebo nemocného člena rodiny.


Proto se už třetím rokem v této lokalitě právě v době prázdnin, objevují pedagogičtí pracovníci IQ Roma servisu, aby využili příležitosti a s dětmi se seznámili. Nabízí jim aktivity, při kterých se mohou něco naučit.  Nové sportovní a společenské hry, základy týmové spolupráce, rukodělné a výtvarné aktivity, sebepoznání, tréninky tvořivého a analytického myšlení.  Vždy od 14,00 -do 16,00  hodin mohou děti, které by jinak bez většího užitku běhaly po ulici, či jenom nečinně naslouchaly rozhovorům dospělých, mají možnost něco zažít, naučit se a získat přitom dovednosti i nové kamarády. To je hlavním smyslem letních pedagogických aktivit IQ Roma servisu – propojovat romské děti a mládež s dětmi a mládeží neromského původu tak, aby mezi nimi vznikaly nové a živé vztahy.   Všichni jsou na aktivity zváni a  všichni jsou na pláckách  vřele vítáni.


IQ Roma servis se pedagogickou činností pro děti a mládež z chudších rodin především romského původu, zde v Břeclavi,  zabývá již od roku 2008 a kromě volnočasových a osobnostně-rozvojových aktivit se věnuje  i doučování, výuce IT dovedností, kariérovému poradenství a předškolní výchově. V zimním období pak provozujeme volnočasový klub Přístav v Břeclavi- Poštorné. Aktuální informace o dění v pedagogické i sociální oblasti organizace lze nalézt na www.iqrs.cz/breclav nebo na facebookových stránkách IQ Roma servis Břeclav.

ROMEA, Tisková zpráva IQ Roma Servis
Přečteno: 1775x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

IQ Roma servis, program, Léto, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo