romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kapela Gipsy.cz pokřtila nové album Upgrade

Praha, 10.9.2013 13:06, (ROMEA)
Nové tváře kapely Gipsy.cz
Nové tváře kapely Gipsy.cz

Kapela Gipsy.cz vydala novou desku s názvem Upgrade. V den vydání alba šla oficiálně do světa i nová píseň Odraz v očích. Křest nového alba proběhl v Bontonlandu na Václavském náměstí. 

Kmotry nového alba jsou manželé Agáta a Jakub Prachařovi.

Název desky není náhodný – skupina totiž prošla během posledních dvou let nepřehlédnutelnými změnami. Výsledkem je skvělá hudební parta složená ze čtyř velmi výrazných česko-slovenských umělců. V čele stojí charismatický zpěvák Radek Banga,  po jeho boku výborný kontrabasista Tomáš Baroš  a Viliam Didiáš, jeden z nejlepších slovenských houslistů. Na akordeon hraje nový mladý talent z Prahy Jan Březina.  

Toto složení umožnilo posunout hranice zvuku opět o velký kus dál. Kupodivu za novým plným zvukem nestojí elektronika, ale akustické nástroje, jejichž souhra s aranžemi a vokály dala Gipsy.cz nový rozměr. I tak zde najdeme současný beat a vše jako celek do sebe perfektně zapadá - to jsou „upgradovaní“ Gipsy.cz.

Přečteno: 1201x
 

Kam dál:

Štítky:  

Koncert, Gipsy.cz, Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo