romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kapela Gipsy.cz pokřtila nové album Upgrade

Praha, 10.9.2013 13:06, (ROMEA)
Nové tváře kapely Gipsy.cz
Nové tváře kapely Gipsy.cz

Kapela Gipsy.cz vydala novou desku s názvem Upgrade. V den vydání alba šla oficiálně do světa i nová píseň Odraz v očích. Křest nového alba proběhl v Bontonlandu na Václavském náměstí. 

Kmotry nového alba jsou manželé Agáta a Jakub Prachařovi.

Název desky není náhodný – skupina totiž prošla během posledních dvou let nepřehlédnutelnými změnami. Výsledkem je skvělá hudební parta složená ze čtyř velmi výrazných česko-slovenských umělců. V čele stojí charismatický zpěvák Radek Banga,  po jeho boku výborný kontrabasista Tomáš Baroš  a Viliam Didiáš, jeden z nejlepších slovenských houslistů. Na akordeon hraje nový mladý talent z Prahy Jan Březina.  

Toto složení umožnilo posunout hranice zvuku opět o velký kus dál. Kupodivu za novým plným zvukem nestojí elektronika, ale akustické nástroje, jejichž souhra s aranžemi a vokály dala Gipsy.cz nový rozměr. I tak zde najdeme současný beat a vše jako celek do sebe perfektně zapadá - to jsou „upgradovaní“ Gipsy.cz.

Přečteno: 1203x
 

Kam dál:

Štítky:  

Koncert, Gipsy.cz, Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo