romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nový ministr kultury Daniel Herman uctí v Muzeu romské kultury památku obětí romského holocaustu

Brno, 6.3.2014 14:55, (ROMEA)
Daniel Herman, ministr kultury ČR (FOTO: Jan Jankovič, Wikimedia Commons)
Daniel Herman, ministr kultury ČR (FOTO: Jan Jankovič, Wikimedia Commons)

V pátek 7. března 2014 pořádá Muzeum romské kultury tradiční Pietní shromáždění k uctění památky obětí romského holocaustu. Na akci, která se koná od 14 hodin ve 4. sále stálé expozice, pronese projev také ministr kultury České republiky Daniel Herman.

„Skutečnost, že pan ministr přijede na Pietní shromáždění osobně vnímáme jako velmi vstřícné gesto potvrzující, že vnímá specifičnost a důležitost instituce Muzea romské kultury jak pro Romy tak pro celou společnost,“ řekla Jana Poláková, pověřená řízením Muzea romské kultury.

Kromě ministra kultury na Pietním shromáždění vystoupí také zástupce veřejné ochránkyně práv Stanislav Křeček nebo náměstkyně ministra pro legislativní radu vlády, lidská práva a rovné příležitosti Kateřina Valachová.

Historie

Dne 7. března 1943 bylo z budovy brněnských městských jatek nákladními vagony odvezeno do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi přes tisíc romských mužů, žen a dětí. Většina z nich zde zahynula. V roce 2014 si připomínáme 71. výročí této tragické události.

ryz, Muzeum romské kultury
Přečteno: 686x
 

Kam dál:

Štítky:  

Muzeum, Muzeum romské kultury, Ministerstvo kultury, Nacismus, Holocaust, romské oběti nacismu, romský holocaustHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo