romea - logo
3. června 2020 (středa)
svátek má Tamara
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oblíbený festival Refufest začíná už zítra! Tentokrát v prostoru Nákladového nádraží Žižkov

26.5.2016 11:34
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)

S koncem května se opět blíží oblíbený festival RefuFest. Letošní, už 11.ročník každoročního multikulturního sekání vypukne zítra a potrvá až do konce týdne.

Poprvé po sedmi letech se RefuFest nebude konat na Kampě - Praha 1 tentokrát její zábor nepovolila a festival navíc přišel o jeden z velkých grantů. Pomohla crowdfundingová kampaň HIT HIT a výjimečný industriální prostor Nákladového nádraží Žižkov, kde se letos festival odehraje.

Co se nemění, je programová skladba: diváci se tak mohou opět těšit na pestrou nabídku hudebních vystoupení, program pro děti, mezinárodní kuchyni, workshopy i tematické diskuse. Návštěvníci tak budou mít například možnost poslechnout si příběhy uprchlíků i dobrovolníků, kteří jim pomáhají a čeká je pochopitelně též tradiční nálož kvalitní muziky.

Svou premiéru zde bude mít nově vznikající HarMálek orchestr ve stylu dechovky Gorana Bregoviče, představí se i kubánský hudebník a tanečník Dariel Martinez či Balkan Family – fúze balkánských lidových rytmů s jazzem a groovem. Hlavní den festivalu připadně na sobotu, kdy se uskuteční největší množství hudebních akcí - o večerní program se postarají Terne Čhave a funky kapela Top Dream Company.

To vše a mnoho dalšího za nulové vstupné! Heslo letošního ročníku je „Seznamte se bez předsudků a beze strachu“ - cílí tak především na ty, kdo chtějí blíže poznat kulturu a individuální talenty uprchlíků, kteří žijí v České republice. 

Podrobný program naleznete na stránkách festivalu www.refufest.com. Festival organizuje společnost Inbáze (www.inbaze.cz).

Přečteno: 869x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Refufest, Festival, Domácí, Kultura, Hudba, Migrace, divadlo, programHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo