romea - logo
17. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Hedvika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Oblíbený festival Refufest začíná už zítra! Tentokrát v prostoru Nákladového nádraží Žižkov

26.5.2016 11:34
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)

S koncem května se opět blíží oblíbený festival RefuFest. Letošní, už 11.ročník každoročního multikulturního sekání vypukne zítra a potrvá až do konce týdne.

Poprvé po sedmi letech se RefuFest nebude konat na Kampě - Praha 1 tentokrát její zábor nepovolila a festival navíc přišel o jeden z velkých grantů. Pomohla crowdfundingová kampaň HIT HIT a výjimečný industriální prostor Nákladového nádraží Žižkov, kde se letos festival odehraje.

Co se nemění, je programová skladba: diváci se tak mohou opět těšit na pestrou nabídku hudebních vystoupení, program pro děti, mezinárodní kuchyni, workshopy i tematické diskuse. Návštěvníci tak budou mít například možnost poslechnout si příběhy uprchlíků i dobrovolníků, kteří jim pomáhají a čeká je pochopitelně též tradiční nálož kvalitní muziky.

Svou premiéru zde bude mít nově vznikající HarMálek orchestr ve stylu dechovky Gorana Bregoviče, představí se i kubánský hudebník a tanečník Dariel Martinez či Balkan Family – fúze balkánských lidových rytmů s jazzem a groovem. Hlavní den festivalu připadně na sobotu, kdy se uskuteční největší množství hudebních akcí - o večerní program se postarají Terne Čhave a funky kapela Top Dream Company.

To vše a mnoho dalšího za nulové vstupné! Heslo letošního ročníku je „Seznamte se bez předsudků a beze strachu“ - cílí tak především na ty, kdo chtějí blíže poznat kulturu a individuální talenty uprchlíků, kteří žijí v České republice. 

Podrobný program naleznete na stránkách festivalu www.refufest.com. Festival organizuje společnost Inbáze (www.inbaze.cz).

Přečteno: 836x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Refufest, Festival, Domácí, Kultura, Hudba, Migrace, divadlo, programHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo