romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Oblíbený festival Refufest začíná už zítra! Tentokrát v prostoru Nákladového nádraží Žižkov

26.5.2016 11:34
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)
Refufest 2014 (FOTO: Honza Čonka)

S koncem května se opět blíží oblíbený festival RefuFest. Letošní, už 11.ročník každoročního multikulturního sekání vypukne zítra a potrvá až do konce týdne.

Poprvé po sedmi letech se RefuFest nebude konat na Kampě - Praha 1 tentokrát její zábor nepovolila a festival navíc přišel o jeden z velkých grantů. Pomohla crowdfundingová kampaň HIT HIT a výjimečný industriální prostor Nákladového nádraží Žižkov, kde se letos festival odehraje.

Co se nemění, je programová skladba: diváci se tak mohou opět těšit na pestrou nabídku hudebních vystoupení, program pro děti, mezinárodní kuchyni, workshopy i tematické diskuse. Návštěvníci tak budou mít například možnost poslechnout si příběhy uprchlíků i dobrovolníků, kteří jim pomáhají a čeká je pochopitelně též tradiční nálož kvalitní muziky.

Svou premiéru zde bude mít nově vznikající HarMálek orchestr ve stylu dechovky Gorana Bregoviče, představí se i kubánský hudebník a tanečník Dariel Martinez či Balkan Family – fúze balkánských lidových rytmů s jazzem a groovem. Hlavní den festivalu připadně na sobotu, kdy se uskuteční největší množství hudebních akcí - o večerní program se postarají Terne Čhave a funky kapela Top Dream Company.

To vše a mnoho dalšího za nulové vstupné! Heslo letošního ročníku je „Seznamte se bez předsudků a beze strachu“ - cílí tak především na ty, kdo chtějí blíže poznat kulturu a individuální talenty uprchlíků, kteří žijí v České republice. 

Podrobný program naleznete na stránkách festivalu www.refufest.com. Festival organizuje společnost Inbáze (www.inbaze.cz).

Přečteno: 895x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Refufest, Festival, Domácí, Kultura, Hudba, Migrace, divadlo, programHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo