romea - logo
27. září 2021 (pondělí)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obnovená premiéra filmu o romských fotbalistech už dnes večer v Containallu

16.9.2016 10:48
Z filmu FC Roma (zdroj: FB stránky filmu)
Z filmu FC Roma (zdroj: FB stránky filmu)

Po nečekaném zrušení projekce filmu FC ROMA na stadionu Bohemians se na dnešní večer chystá obnovená premiéra. Prostory k projekci poskytl Containall na Malé Straně.

Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 se před několika dny rozhodl zrušit premiéru filmu Rozálie Kohoutové a Tomáše Bojara na svém stadionu. Iniciativa k takovému kroku vzešla od fanouškovského družstva, s odůvodněním, že promítání představuje "vážnou bezpečnostní hrozbu" v podobě střetu mezi fanouškovskými frakcemi, které nesdílejí stejné politické postoje.

Klub se s fanoušky nakonec dohodl na důsledné eliminaci jakýchkoli "politických" témat. Autoři filmu však politický charakter filmu jednoznačně odmítají a tvrdí, že celá záležitost se zpolitizovala až s komplikacemi ohledně premiérového promítání. Společně s distribučním partnerem filmu, kampaní HateFree Culture, vyjádřili autoři stanovisko, že ustupovat podobnému nátlaku se nemá.

Snímek přibližuje rasovou problematiku očima klubu okresního přeboru, převážně složeného z romských hráčů. V předpremiéře už jej mohli zhlédnout diváci festivalu v Karlových Varech.

Promítání bude zahájeno ve 20.00. Kapacita je omezená a, jak uvádějí pořadatelé, "fanoušci filmu i sportu vítáni bez omezení rasy, vyznání nebo příslušnosti k fotbalovému klubu".

Přečteno: 1094x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Kultura, Film, Rozálie Kohoutová, Fotbal, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo