romea - logo
17. srpna 2022 (středa)
svátek má Petra

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace ROMEA dnes udělí stipendium romským studentům

24.10.2016 11:22
Někteří z úspěšných romských vysokoškolských stipendistů z České republiky během slavnostního setkání v roce 2014 v Praze (FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)
Někteří z úspěšných romských vysokoškolských stipendistů z České republiky během slavnostního setkání v roce 2014 v Praze (FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)

Více než pět desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol v tuto chvíli v Praze přebírá stipendia, která jim udělila organizace ROMEA.

Stipendia pomáhají těm, jejichž studium ohrožuje špatná finanční situace jejich rodiny. Do programu se přihlásilo více než 100 romských studentů. Vedle školních výsledků a ekonomické situace rodiny komise při výběru zohledňovala také motivaci nebo mimoškolní činnost. Vybraní středoškoláci dostanou 14 tisíc korun na školní rok, stipendisté z VOŠ pak 21 tisíc korun.

"Máme zde studenty prestižních gymnázií, zdravotnických a pedagogických škol, ale i například škol se zaměřením na strojírenství nebo stavebnictví. Nechybí však ani například Janáčkova konzervatoř, jejíž dva studenti na setkání předvedou své umění a zahrají na piano a saxofon," uvedla Jitka Votavová, projektová manažerka stipendijního programu. V motivačních esejích, které byly součástí přihlášky, studenti mimo jiné uváděli, že považují studium za způsob, jak se dostat z vyloučených lokalit, v kterých se svými rodiči žijí.

ROMEA už dříve nabízela stipendia pro vysokoškoláky. Zavedení stipendií i pro žáky středních a vyšších odborných škol bylo reakcí na dlouholetou poptávku od romských rodičů i dětí.

Přečteno: 826x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Stipendia, ROMEA, Domácí, Studenti, školství, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo