romea - logo
9. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Vratislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Organizace ROMEA dnes udělí stipendium romským studentům

24.10.2016 11:22
Někteří z úspěšných romských vysokoškolských stipendistů z České republiky během slavnostního setkání v roce 2014 v Praze (FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)
Někteří z úspěšných romských vysokoškolských stipendistů z České republiky během slavnostního setkání v roce 2014 v Praze (FOTO: Jana Baudyšová, Romea.cz)

Více než pět desítek romských studentů středních a vyšších odborných škol v tuto chvíli v Praze přebírá stipendia, která jim udělila organizace ROMEA.

Stipendia pomáhají těm, jejichž studium ohrožuje špatná finanční situace jejich rodiny. Do programu se přihlásilo více než 100 romských studentů. Vedle školních výsledků a ekonomické situace rodiny komise při výběru zohledňovala také motivaci nebo mimoškolní činnost. Vybraní středoškoláci dostanou 14 tisíc korun na školní rok, stipendisté z VOŠ pak 21 tisíc korun.

"Máme zde studenty prestižních gymnázií, zdravotnických a pedagogických škol, ale i například škol se zaměřením na strojírenství nebo stavebnictví. Nechybí však ani například Janáčkova konzervatoř, jejíž dva studenti na setkání předvedou své umění a zahrají na piano a saxofon," uvedla Jitka Votavová, projektová manažerka stipendijního programu. V motivačních esejích, které byly součástí přihlášky, studenti mimo jiné uváděli, že považují studium za způsob, jak se dostat z vyloučených lokalit, v kterých se svými rodiči žijí.

ROMEA už dříve nabízela stipendia pro vysokoškoláky. Zavedení stipendií i pro žáky středních a vyšších odborných škol bylo reakcí na dlouholetou poptávku od romských rodičů i dětí.

Přečteno: 782x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Stipendia, ROMEA, Domácí, Studenti, školství, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo