romea - logo
29. června 2022 (středa)
svátek má Petr a Pavel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

DNES: Osmdesáté výročí narození Václava Havla si lidé připomenou shromážděním na Václavském náměstí

30.9.2016 10:00
Václav Havel s Romy. Ilustrační foto. (FOTO: archiv Emila Ščuky)
Václav Havel s Romy. Ilustrační foto. (FOTO: archiv Emila Ščuky)

Ve středu 5. října 2016 by se Václav Havel dožil osmdesáti let. Při této příležitosti se bude v tento den konat od 19 hodin velké shromáždění s koncertem na Václavském náměstí v Praze. Jeho cílem bude si připomenout hodnoty, postoje a životní myšlenky, které zastával.

Celou akci organizuje spolek VH80, složený ze skupiny přátel za účelem veřejné vzpomínky na exprezidenta způsobem, který BY povzbudil a inspiroval občany ČR, zvýšil respekt vůči pravidlům liberální demokracie a stvrdil příslušnost ČR ke společenství svobodných a demokratických států. Členové spolku nespolupracují s žádnou politickou stranou ani hnutím.

Akci uvede Václav Malý a hlavní projev byť ze záznamu, pronese Václav Havel. Na koncertě vystoupí Mydy Rabycad, Zrní, Korben Dallas a Michal Ambrož & hudba Praha. Na závěr všichni společně zazpívají píseň „Milý spoluobčané“, kterou pro tuto akci napsali Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Moderátorkou celé akce bude Emma Smetana.

ROMOVÉ O VÁCLAVU HAVLOVI

Jana Hejkrlíková

"Jen málo lidí na světě v současné době dosáhlo takových morálních rozměrů jako první český president Václav Havel. Naplnil Ježíšovu myšlenku: Máš-li být první, musíš být v poslední řadě."

Gabriela Hrabaňová

"Od malička jsem se pohybovala v kruhu disidentů, občas i v blízkosti Václava Havla. Dnes se pohybuji v kruhu lidsko-právních aktivistů a Havel byl také blízko. V obou případech se jedná o menšinu, která prosazuje zájmy potřebných. V tomto ohledu si upřímně myslím, že tak jako je Václav Havel mým vzorem, měl být vzorem pro všechny, nejen politickým, ale i lidským."

Jan Horváth Döme

"Mám doma dopis od prezidenta Váckava Havla, z roku 1999, kdy jsem mu poslal mou první knihu básní Tumenge. S potěšením to uvítal a dal si ji do své knihovny. Pláče naše romské srdce romské za baro manuš - velikého člověka. Na bisteraha! Nezapomeneme!"

Přečteno: 2223x
 

Kam dál:

Štítky:  

Václav Havel, Praha, Vzpomínková akce, VýročíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo