romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Platforma pro sociální bydlení dnes pořádá happening pod názvem Papuče patří domů

Praha, 10.6.2013 9:00, (ROMEA)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)

Platforma pro sociální bydlení začíná svou činnost happeningem před ministerstvem pro místní rozvoj, pod názvem „Papuče patří domů“. Akce proběhne v pondělí 10. 6. 2013, od 12.30 hodin, v prostoru před ministerstvem pro místní rozvoj (Staroměstské nám. 6, Praha).

Jako motto této akce zvolila platforma tyto slova:

„Vážně hrozí, že v českých městech budou brzy chodit davy lidí v papučích, protože nebudou moci nosit papuče doma. Platforma pro sociální bydlení ví, jak tomu zabránit, a proto vyzývá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k rovnocennému partnerství při přípravě sociálního bydlení. Papuče patří domů.“

Pozvánka na akci

Dne 10.6. v 12:30 se před úřadem Ministerstva pro místní rozvoj ČR (Staroměstské náměstí 6, Praha) uskuteční tisková konference Platformy pro sociální bydlení, podpořená happeningem „Papuče patří domů“. Happening se vztahuje k symbolu českého domova - papučím a snaží se tak upozornit, že mnoho občanů České republiky nemá zajištěno důstojné bydlení, tedy právo nosit papuče.

Lidé, kteří nesouhlasí se současným stavem, se sejdou před budovou ministerstva pro místní rozvoj obuti v papučích.

Platforma pro sociální bydlení vznikla jako uskupení nevládních neziskových organizací a odborníků s cílem definovat a prosadit sociální bydlení v České republice.

Tiskové konference se zúčastní koordinátor platformy Jan Milota a její pražský mluvčí Štěpán Ripka, kteří také budou k dispozici po skončení akce.

Přečteno: 1189x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Platforma pro sociální bydlení, Tisková konference, Tiskové zprávy, sociální bydlení, Bydlení, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo