romea - logo
24. června 2019 (pondělí)
svátek má Jan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Platforma pro sociální bydlení dnes pořádá happening pod názvem Papuče patří domů

Praha, 10.6.2013 9:00, (ROMEA)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)

Platforma pro sociální bydlení začíná svou činnost happeningem před ministerstvem pro místní rozvoj, pod názvem „Papuče patří domů“. Akce proběhne v pondělí 10. 6. 2013, od 12.30 hodin, v prostoru před ministerstvem pro místní rozvoj (Staroměstské nám. 6, Praha).

Jako motto této akce zvolila platforma tyto slova:

„Vážně hrozí, že v českých městech budou brzy chodit davy lidí v papučích, protože nebudou moci nosit papuče doma. Platforma pro sociální bydlení ví, jak tomu zabránit, a proto vyzývá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k rovnocennému partnerství při přípravě sociálního bydlení. Papuče patří domů.“

Pozvánka na akci

Dne 10.6. v 12:30 se před úřadem Ministerstva pro místní rozvoj ČR (Staroměstské náměstí 6, Praha) uskuteční tisková konference Platformy pro sociální bydlení, podpořená happeningem „Papuče patří domů“. Happening se vztahuje k symbolu českého domova - papučím a snaží se tak upozornit, že mnoho občanů České republiky nemá zajištěno důstojné bydlení, tedy právo nosit papuče.

Lidé, kteří nesouhlasí se současným stavem, se sejdou před budovou ministerstva pro místní rozvoj obuti v papučích.

Platforma pro sociální bydlení vznikla jako uskupení nevládních neziskových organizací a odborníků s cílem definovat a prosadit sociální bydlení v České republice.

Tiskové konference se zúčastní koordinátor platformy Jan Milota a její pražský mluvčí Štěpán Ripka, kteří také budou k dispozici po skončení akce.

Přečteno: 1144x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Platforma pro sociální bydlení, Tisková konference, Tiskové zprávy, sociální bydlení, Bydlení, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo