romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Platforma pro sociální bydlení dnes pořádá happening pod názvem Papuče patří domů

Praha, 10.6.2013 9:00, (ROMEA)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)
Štěpán Ripka, pražský mluvčí Platformy pro sociální bydlení (Foto: ROMEA TV)

Platforma pro sociální bydlení začíná svou činnost happeningem před ministerstvem pro místní rozvoj, pod názvem „Papuče patří domů“. Akce proběhne v pondělí 10. 6. 2013, od 12.30 hodin, v prostoru před ministerstvem pro místní rozvoj (Staroměstské nám. 6, Praha).

Jako motto této akce zvolila platforma tyto slova:

„Vážně hrozí, že v českých městech budou brzy chodit davy lidí v papučích, protože nebudou moci nosit papuče doma. Platforma pro sociální bydlení ví, jak tomu zabránit, a proto vyzývá Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR k rovnocennému partnerství při přípravě sociálního bydlení. Papuče patří domů.“

Pozvánka na akci

Dne 10.6. v 12:30 se před úřadem Ministerstva pro místní rozvoj ČR (Staroměstské náměstí 6, Praha) uskuteční tisková konference Platformy pro sociální bydlení, podpořená happeningem „Papuče patří domů“. Happening se vztahuje k symbolu českého domova - papučím a snaží se tak upozornit, že mnoho občanů České republiky nemá zajištěno důstojné bydlení, tedy právo nosit papuče.

Lidé, kteří nesouhlasí se současným stavem, se sejdou před budovou ministerstva pro místní rozvoj obuti v papučích.

Platforma pro sociální bydlení vznikla jako uskupení nevládních neziskových organizací a odborníků s cílem definovat a prosadit sociální bydlení v České republice.

Tiskové konference se zúčastní koordinátor platformy Jan Milota a její pražský mluvčí Štěpán Ripka, kteří také budou k dispozici po skončení akce.

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Platforma pro sociální bydlení, Tisková konference, Tiskové zprávy, sociální bydlení, Bydlení, ubytovnyHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo