romea - logo
19. září 2021 (neděle)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Přehlídka Ghettofest v červnu popáté oživí brněnský Bronx

25.4.2016 12:03
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Přehlídka Ghettofest popáté oživí různorodým programem takzvaný brněnský Bronx, tedy čtvrť kolem Bratislavské ulice a Cejlu. Tentokrát se zapojí například zpěvačka Iva Bittová, mezinárodně uznávaná umělkyně Kateřina Šedá nebo spisovatelka Kateřina Tučková.

Festival se uskuteční 11. a 12. června, informovali pořadatelé. "Dramaturgie se drží od počátku základního cíle. Přivést do 'brněnského Bronxu' lidi, kteří by tam jindy patrně nevkročili, a současně oslovit i místní, aby festival nevnímali jako cizorodý element," uvedl jeden ze zakladatelů přehlídky Pavel Strašák.

Organizátoři chtějí vyvracet předsudky, propojovat různé kultury a vytvořit příležitost k setkávání. Brněnský Bronx těsně přiléhá k centru města, avšak patří k sociálně vyloučeným lokalitám. V minulosti tam žilo mnoho brněnských Němců a židů, nyní tam bydlí početná romská komunita. Atmosféru Ghettofestu letos společně dotvoří komunitní nahrávací studio Amaro Records, módní značka Gypsy Mama, výtvarná skupina Šestá větev nebo Knihovna Jiřího Mahena.

Hudební program stojí na stálicích brněnské scény, ale zúčastní se také třeba horňácká muzika bratří Kubíků. Závěrečnou tečku obstará Bittová, která by měla v neděli 12. června vystoupit v káznici na Cejlu. O rekonstrukci a budoucím využití káznice se v Brně intenzivně diskutuje. Odborný program Ghettofestu se tentokrát zaměří na sociální bydlení.

Celou nabídku festivalu najdou zájemci na webových stránkách www.ghettofest.cz.

Přečteno: 861x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Akce, Kultura, Ghettofest, Brno, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo