romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodiny gayů a lesbických žen s dětmi v Národním divadle

Praha, 14.8.2012 9:36, (ROMEA)

Rodiny gayů a lesbických žen s dětmi představí výstava fotografií s názvem Různé rodiny, stejná práva, která začne dnes odpoledne na piazzettě Národního divadla. Dvanáct velkoformátových snímků dvojic matek či otců s jejich potomky bude možné vidět do konce srpna. Akce, která je součástí festivalu sexuálních menšin Prague Pride, pořádá Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD).

Pořadatelé uvedli, že i když české právo a řada odborníků existenci rodin gayů či lesbických žen neuznávají, přesto takové dvojice s dětmi v zemi žijí a řeší každodenní starosti. Podle aktivistů v Česku vyrůstají se dvěma matkami či dvěma otci stovky chlapců a děvčat. Oficiálně ale mohou mít jen jednoho rodiče. Homosexuálové nesmějí totiž adoptovat děti. Registrovaní partneři si nemohou osvojit ani biologického potomka svého protějšku, i když dítě vychovávají od jeho narození.

Podle Kateřiny Saparové z pořadatelského týmu se podařilo najít rodiny, které byly ochotny se nechat vyfotografovat. Vernisáž výstavy začne v 15:00. Následovat bude od 17:30 debata v konferenčním centru Akademie věd v Husově ulici. Vystoupí tam zástupci ministerstev spravedlnosti a práce i vládní rady pro lidská práva, právnička, psycholožka a socioložka.

Festival Prague Pride nabídne i další akce. Jednou z nich je pořad Romské teplo neboli Romano Tatipen o životě homosexuálních Romů. Na návštěvníky v něm čeká dokumentární film, módní přehlídka, hudební vystoupení a diskuse.
vrf, ČTK
Přečteno: 792x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, Lidská práva, Gay, Lesby, AdopceHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo