romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Rodiny gayů a lesbických žen s dětmi v Národním divadle

Praha, 14.8.2012 9:36, (ROMEA)

Rodiny gayů a lesbických žen s dětmi představí výstava fotografií s názvem Různé rodiny, stejná práva, která začne dnes odpoledne na piazzettě Národního divadla. Dvanáct velkoformátových snímků dvojic matek či otců s jejich potomky bude možné vidět do konce srpna. Akce, která je součástí festivalu sexuálních menšin Prague Pride, pořádá Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD).

Pořadatelé uvedli, že i když české právo a řada odborníků existenci rodin gayů či lesbických žen neuznávají, přesto takové dvojice s dětmi v zemi žijí a řeší každodenní starosti. Podle aktivistů v Česku vyrůstají se dvěma matkami či dvěma otci stovky chlapců a děvčat. Oficiálně ale mohou mít jen jednoho rodiče. Homosexuálové nesmějí totiž adoptovat děti. Registrovaní partneři si nemohou osvojit ani biologického potomka svého protějšku, i když dítě vychovávají od jeho narození.

Podle Kateřiny Saparové z pořadatelského týmu se podařilo najít rodiny, které byly ochotny se nechat vyfotografovat. Vernisáž výstavy začne v 15:00. Následovat bude od 17:30 debata v konferenčním centru Akademie věd v Husově ulici. Vystoupí tam zástupci ministerstev spravedlnosti a práce i vládní rady pro lidská práva, právnička, psycholožka a socioložka.

Festival Prague Pride nabídne i další akce. Jednou z nich je pořad Romské teplo neboli Romano Tatipen o životě homosexuálních Romů. Na návštěvníky v něm čeká dokumentární film, módní přehlídka, hudební vystoupení a diskuse.
vrf, ČTK
Přečteno: 794x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, Lidská práva, Gay, Lesby, AdopceHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo