romea - logo
27. září 2021 (pondělí)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romská pouť už počtrnácté! Tentokrát na Svatý Kopeček u Olomouce

Olomouc, 26.7.2012 11:15, (ROMEA)

Již po čtrnácté se budou moci poutníci účastnit romské poutě pořádané Charitou Olomouc. 22. září vyrazí procesí směrem na Svatý Kopeček nedaleko Olomouce, kde se nachází Bazilika Navštívení Panny Marie. Romové se zde mohou každoročně setkat, prezentovat svou kulturu a zároveň využít prostor pro duchovní zastavení.

Letošní pouť bude zahájena pěším průvodem alejí ze Samotišek k Bazilice Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku u Olomouce. Průvod poutníků vyjde v 10.00 hod. od kruhového objezdu v Samotiškách. Cesta alejí k bazilice bude zpestřena poutavými zastaveními pro mladší účastníky. V 11.00 hod. se shromáždí všichni poutníci u Wolkerova kříže pod bazilikou, odkud vyjdou do kostela ke slavení mše svaté. Po mši svaté bude následovat kulturní program v ambitech za bazilikou.

Speciálními hosty letošního 14. ročníku budou skupina Jekh drom z Krížové Vsi ze Slovenska, jejímž členem je Janko Mižigár, představitel hlavního hrdiny z filmu Cigán (2011), a známá skupina Imperio z Přerova. Děti se mohou také těšit na trampolínu a malování na obličej v průběhu odpoledního programu.

Soubory, které by měly zájem vystoupit s kulturním programem, se mají přihlásit do 14. 9. 2012 na kontakt uvedený níže. Vzhledem k omezené kapacitě nebude možné bez včasného nahlášení na akci vystoupit.

Mgr. Pavlína Jánová, koordinátor kulturního programu,  +420 736 541 658, pavlina.janova@olomouc.charita.cz

Přečteno: 1217x
 

Štítky:  
HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo