romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský večer v rámci festivalu Prague Pride již tento pátek

Praha, 13.8.2014 14:37, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Již tento pátek 15. srpna se v rámci festivalu Prague Pride koná komponovaný večer "Hot Chocolate", který se soustředí na problematiku homosexuality v romské komunitě. Akce nabízí výstavu fotografií, hudbu, debatu, věštírnu či poradnu.

K vidění bude výstava fotografií vytvořených účastníky prvního romského LGBT workshopu na světě. Dále pak výtvarné fotografie na téma osobní identita, pod gescí Lukáše Houdka. Na čtení s projekcí naváže diskuze s Kristiánem Horváthem o transexualitě v romské rodině. Bude zde také věštírna, poradna či beauty koutek (kadeřník, manikérka a poradenství v péči o pleť). Proběhne také křest "Hot Chocolate" na papíře.

V rámci hudebního bloku vystoupí Jan Bendig, Pavlína Matiová, Erika Fečová a Martin Fečo, Pavlína Danková, Jitka Matiová, DJ eMjAy.

Večerem budou provázet Tomáš Bystrý a Marie Brendzová. Akci pořádá organizace ARA ART o. s..

Kdy: 15. 8. od 18.00 hod.
Kde: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1

Vstup zdarma.
ARA ART
Přečteno: 1133x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo