romea - logo
24. dubna 2019 (středa)
svátek má Jiří
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský večer v rámci festivalu Prague Pride již tento pátek

Praha, 13.8.2014 14:37, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Již tento pátek 15. srpna se v rámci festivalu Prague Pride koná komponovaný večer "Hot Chocolate", který se soustředí na problematiku homosexuality v romské komunitě. Akce nabízí výstavu fotografií, hudbu, debatu, věštírnu či poradnu.

K vidění bude výstava fotografií vytvořených účastníky prvního romského LGBT workshopu na světě. Dále pak výtvarné fotografie na téma osobní identita, pod gescí Lukáše Houdka. Na čtení s projekcí naváže diskuze s Kristiánem Horváthem o transexualitě v romské rodině. Bude zde také věštírna, poradna či beauty koutek (kadeřník, manikérka a poradenství v péči o pleť). Proběhne také křest "Hot Chocolate" na papíře.

V rámci hudebního bloku vystoupí Jan Bendig, Pavlína Matiová, Erika Fečová a Martin Fečo, Pavlína Danková, Jitka Matiová, DJ eMjAy.

Večerem budou provázet Tomáš Bystrý a Marie Brendzová. Akci pořádá organizace ARA ART o. s..

Kdy: 15. 8. od 18.00 hod.
Kde: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1

Vstup zdarma.
ARA ART
Přečteno: 1131x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

V noci z 18. na 19. dubna 2009 vhodili čtyři neonacisté Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš zápalné láhve do rodinného domu ve Vítkově na Opavsku, kde bydlela romská rodina. Při následném požáru byli zraněni tři lidé, mezi nimi tehdy dvouletá Natálka, které utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Neonacisty soud odsoudil k dvacetiletým resp. dvacetidvouletým trestům odnětí svobody. (Koláž: Romea.cz)

Žhářský útok ve Vítkově, k němuž došlo před deseti lety, potrestaly soudy vysokými tresty

16.4.2019 11:03
Před deseti lety, v noci z 18. na 19. dubna 2009, zaútočila zápalnými láhvemi skupinka sympatizantů extrémní pravice na dům číslo 58 ve Vítkově na Opavsku obývaný romskou rodinou. Následkem požáru byla vážně popálena tehdy dvouletá Natálka. Zranění utrpěla i její matka a otec.
 celý článek

Kumar Vishwanathan (FOTO: Daniela Kantorová)

Kumar Vishwanathan: Žhářský útok ve Vítkově odstartoval úpadek extremistů

16.4.2019 10:50

Žhářský útok na romskou rodinu ve Vítkově před deseti lety, při kterém tehdy dvouletá Natálka utrpěla rozsáhlé popáleniny, odstartoval postupný úpadek pravicového extremismu v regionu. Myslí si to ostravský aktivista Kumar Vishwanathan, který se dlouhodobě věnuje romské menšině. Podle něj tehdy společnost vyslala signál, že takové zločiny nestrpí. Za zapálení domu se spící rodinou poslal soud čtyři neonacisty do vězení na 20 až 22 let.

 celý článek

Jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: Úřad vlády ČR)

Občanští členové "romské rady" vyzvali v souvislosti s posledními incidenty mezi Romy a Čechy premiéra Babiše a ministra Hamáčka k jednání

16.4.2019 9:00
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny vyzvali premiéra a ministra vnitra k jednání v návaznosti na násilné incidenty mezi Romy a Čechy v Lipníku nad Bečvou a Dvorcích na Bruntálsku.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo