romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Romský večer v rámci festivalu Prague Pride již tento pátek

Praha, 13.8.2014 14:37, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Již tento pátek 15. srpna se v rámci festivalu Prague Pride koná komponovaný večer "Hot Chocolate", který se soustředí na problematiku homosexuality v romské komunitě. Akce nabízí výstavu fotografií, hudbu, debatu, věštírnu či poradnu.

K vidění bude výstava fotografií vytvořených účastníky prvního romského LGBT workshopu na světě. Dále pak výtvarné fotografie na téma osobní identita, pod gescí Lukáše Houdka. Na čtení s projekcí naváže diskuze s Kristiánem Horváthem o transexualitě v romské rodině. Bude zde také věštírna, poradna či beauty koutek (kadeřník, manikérka a poradenství v péči o pleť). Proběhne také křest "Hot Chocolate" na papíře.

V rámci hudebního bloku vystoupí Jan Bendig, Pavlína Matiová, Erika Fečová a Martin Fečo, Pavlína Danková, Jitka Matiová, DJ eMjAy.

Večerem budou provázet Tomáš Bystrý a Marie Brendzová. Akci pořádá organizace ARA ART o. s..

Kdy: 15. 8. od 18.00 hod.
Kde: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1

Vstup zdarma.
ARA ART
Přečteno: 1130x

 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, homosexualitaHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo