romea - logo
24. září 2020 (čtvrtek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slovo 21 vybírá účastníky týdenního tréninku Khamoro sdílí zkušenosti určeného pro mladé produkční

22.3.2017 11:15
Účastnice kurzu Slova 21.  Foto: Slovo 21
Účastnice kurzu Slova 21. Foto: Slovo 21

Organizace Slovo 21 hledá účastníky týdenního tréninku „Khamoro sdílí zkušenosti“, který se bude konat v rámci 19. ročníku Světového romského festivalu Khamoro.

Trénink se bude konat ve dnech 28. 5. – 3. 6. 2017 v Praze. Program tréninku bude obsahovat část teoretickou (tvorba programu, dramaturgie, výběr umělců, technická podpora, složení týmu, PR a mediální pokrytí, fundraising) a praktickou (přípravu akcí festivalu Khamoro). Nejúspěšnější účastníci se budou podílet na přípravách následujícího ročníku Světového romského festivalu Khamoro 2018. Zrealizují zde vlastní akci, kterou vymyslí v rámci tréninku.

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?  

Romové ve věku 20-30 let se zájmem v budoucnu realizovat kulturní akce

zájemci s předchozí zkušeností s pořádáním kulturní akce

zájemci z České republiky a Slovenska 

PODMÍNKY ÚČASTI

Přihlášky můžete posílat do půlnoci 30. března 2017. Následný výběr bude probíhat do 15. dubna 2017. Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis na e-mail: slovo21@centrum.cz (Předmět: Khamoro sdílí zkušenosti 2017. Sdělte nám konkrétní formou, proč se chcete tréninku zúčastnit a jaká jsou vaše očekávání. Napište, které kulturní akce byste rádi v budoucnu realizovali (open air koncerty, festivaly, výstavy apod.), co byste uvítali během tréninku apod. Veškeré náklady spojené s tréninkem jsou hrazené (stravné, ubytování pro mimopražské účastníky, cestovné, materiály). Vybráno bude 10 účastníků. Všichni účastníci obdrží akreditaci na festival Khamoro (přístup na všechny akce). Podmínkou získání certifikátu o absolvování tréninku kulturního managementu je přítomnost po celou dobu tréninku v termínu 28. 5. – 3. 6. 2017 v Praze a aktivní účast při plánovaní a realizaci kulturní akce na příští ročník festivalu Khamoro 2018.

Kontaktní informace najdete na stránkách organizace Slovo 21.

adg, Slovo 21
Přečteno: 1944x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Khamoro, Slovo 21, Akce, Kultura, výzvaHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo