romea - logo
28. května 2020 (čtvrtek)
svátek má Vilém
Loading
rozšířené vyhledávaní

Slovo 21 vybírá účastníky týdenního tréninku Khamoro sdílí zkušenosti určeného pro mladé produkční

22.3.2017 11:15
Účastnice kurzu Slova 21.  Foto: Slovo 21
Účastnice kurzu Slova 21. Foto: Slovo 21

Organizace Slovo 21 hledá účastníky týdenního tréninku „Khamoro sdílí zkušenosti“, který se bude konat v rámci 19. ročníku Světového romského festivalu Khamoro.

Trénink se bude konat ve dnech 28. 5. – 3. 6. 2017 v Praze. Program tréninku bude obsahovat část teoretickou (tvorba programu, dramaturgie, výběr umělců, technická podpora, složení týmu, PR a mediální pokrytí, fundraising) a praktickou (přípravu akcí festivalu Khamoro). Nejúspěšnější účastníci se budou podílet na přípravách následujícího ročníku Světového romského festivalu Khamoro 2018. Zrealizují zde vlastní akci, kterou vymyslí v rámci tréninku.

KDO SE MŮŽE PŘIHLÁSIT?  

Romové ve věku 20-30 let se zájmem v budoucnu realizovat kulturní akce

zájemci s předchozí zkušeností s pořádáním kulturní akce

zájemci z České republiky a Slovenska 

PODMÍNKY ÚČASTI

Přihlášky můžete posílat do půlnoci 30. března 2017. Následný výběr bude probíhat do 15. dubna 2017. Zašlete nám svůj životopis a motivační dopis na e-mail: slovo21@centrum.cz (Předmět: Khamoro sdílí zkušenosti 2017. Sdělte nám konkrétní formou, proč se chcete tréninku zúčastnit a jaká jsou vaše očekávání. Napište, které kulturní akce byste rádi v budoucnu realizovali (open air koncerty, festivaly, výstavy apod.), co byste uvítali během tréninku apod. Veškeré náklady spojené s tréninkem jsou hrazené (stravné, ubytování pro mimopražské účastníky, cestovné, materiály). Vybráno bude 10 účastníků. Všichni účastníci obdrží akreditaci na festival Khamoro (přístup na všechny akce). Podmínkou získání certifikátu o absolvování tréninku kulturního managementu je přítomnost po celou dobu tréninku v termínu 28. 5. – 3. 6. 2017 v Praze a aktivní účast při plánovaní a realizaci kulturní akce na příští ročník festivalu Khamoro 2018.

Kontaktní informace najdete na stránkách organizace Slovo 21.

adg, Slovo 21
Přečteno: 1943x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Khamoro, Slovo 21, Akce, Kultura, výzvaHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo