romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Stipendium Václava Havla pro romského studenta na Anglickém gymnáziu: Letošní benefiční koncert nebude, pořádá se výtvarná soutěž pro romské děti

24.4.2020 13:50
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

V roce 2011 studenti Anglického gymnázia v Praze zahájili projekt, jehož cílem je podpořit stipendiem romského studenta. Letošní koncert na podporu stipendia Václava Havla se ale vzhledem k situaci v České republice nemůže uskutečnit. Studenti Anglického gymnázia tedy prišli s nápadem výtvarné soutěže, která alespoň na chvíli pomůže žákům zapomenout na stress, který teď prožívají.

"Chtěli bychom tímto pomoc romským dětem přečkat těžký čas a nabídnout trochu rozptýlení a zároveň rozšířit povědomí o možnosti Stipendia Václava Havla. Věříme, že každé dítě by mělo šanci ukázat svůj potenciál," říká Anna Bártová z Anglického gymnázia v Praze.

Malba, socha, model nebo například fotografie. To jsou výtvarné techniky, které mohou romští žáci používat. Tři nejúspěšnější získají možnost podívat se na koncert na podporu stipendia Václava Havla a další ceny.

Přečteno: 726x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

škola, Soutěž, StipendiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo