romea - logo
11. července 2020 (sobota)
svátek má Olga
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pietního aktu v Letech u Písku se zúčastní předseda vlády Sobotka, ministr pro lidská práva Dienstbier a ministr kultury Herman

Lety u Písku, 3.5.2014 19:54, (ROMEA-AKTUALIZACE)
Pámátník v Letech u Písku.  Foto: František Kostlán
Pámátník v Letech u Písku. Foto: František Kostlán

Zítřejší piety v bývalém koncentračním táboře v Letech u Písku se od 12 hodin zúčastní premiér Bohuslav Sobotka společně s ministrem kultury Danielem Hermanem, ministrem pro lidská práva a rovné příležitosti Jiřím Dienstbierem a dalšími zástupci resortů a diplomatického sboru. Uctí společně památku romských obětí holocaustu.

"Dovolujeme si Vás a Vaše přátele pozvat na tradiční pietní akt, který letos pořádáme v sobotu dne 10. května 2014 od 12 hod., tedy v předvečer pro Romy a Sinty významného dne, kdy 13. května 1995 bývalý prezident pan Václav Havel romským obětem nacismu v Letech odhalil pomník. Pietní akt se koná v duchu romské kultury, v přátelské atmosféře," uvedl v pozvánce Čeněk Růžička, předeseda pořádajícího Výboru pro odškodnění romského holocaustu.

Pořadatelé vypravují z Prahy 10. května autobus, který bude přistaven před hlavní branou autobusového nádraží Florenc, pod mostem magistrály, u konečné zastávky autobusu č. 133. Autobus bude označen tabulkou "Lety" a odjezd je naplánován na desátou hodinu. 

Program

12.00 – zahájení pietního aktu
12.10 – položení květin k pomníku na pohřebišti
13.00 – duchovní slovo a modlitba
13.20 – kulturní program
13.35 – projevy:
- Bohuslav Sobotka, předseda vlády
- Daniel Herman, ministr kultury
- Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu
- zástupci diplomatického sboru
14.20 – prohlídka výstavy Zaniklý svět

LETÁK S PROGRAMEM

Přečteno: 1302x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Pietní akce, pietní akt, Bohuslav SobotkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo