romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Už za týden proběhne v Trmicích Různobarevný festival

15.7.2016 13:59
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

23. července se v ústeckých Trmicích uskuteční tradiční romský festival. Také výběr programu bude tradičně skvělý.

Různobarevný festival pořádá už dvanáctým rokem sdružení Romano jasnica a těšit se můžete na vystoupení mnoha hudebních i tanečních souborů. Večerem bude provázet reportér a moderátor Richard Samko. Festival se uskuteční v sobotu od 13:00 v parku Kynologického svazu v Trmicích.

Mezi hlavní hosty festivalu patří Moris Kwiek a Chorus Mat, dále zde bude k vidění například Martin Fečo a Petr Gujda, Gipsy Bejla Chomutov, Giosy jazz Galiani ad. Z tanečních souborů se představí: Somnakune čhave, Lila Rosa, Amare romane čhave a další.

Přečteno: 1435x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Domácí, Festival, Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo