romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Už za týden proběhne v Trmicích Různobarevný festival

15.7.2016 13:59
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

23. července se v ústeckých Trmicích uskuteční tradiční romský festival. Také výběr programu bude tradičně skvělý.

Různobarevný festival pořádá už dvanáctým rokem sdružení Romano jasnica a těšit se můžete na vystoupení mnoha hudebních i tanečních souborů. Večerem bude provázet reportér a moderátor Richard Samko. Festival se uskuteční v sobotu od 13:00 v parku Kynologického svazu v Trmicích.

Mezi hlavní hosty festivalu patří Moris Kwiek a Chorus Mat, dále zde bude k vidění například Martin Fečo a Petr Gujda, Gipsy Bejla Chomutov, Giosy jazz Galiani ad. Z tanečních souborů se představí: Somnakune čhave, Lila Rosa, Amare romane čhave a další.

Přečteno: 1455x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Domácí, Festival, Hudba, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo