romea - logo
25. května 2020 (pondělí)
svátek má Viola
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Chomutově zvolili první Miss Etnikum. Stala se jí Romka Andrea Drapáková

30.5.2016 15:40
Vítězkou prvního ročníku soutěže krásy Miss Etnikum se o víkendu (28. 5. 2016) v Chomutově stala 17letá Andrea Drapáková (FOTO: Martin Dejl)
Vítězkou prvního ročníku soutěže krásy Miss Etnikum se o víkendu (28. 5. 2016) v Chomutově stala 17letá Andrea Drapáková (FOTO: Martin Dejl)

Vítězkou prvního ročníku soutěže krásy Miss Etnikum se o víkendu v Chomutově stala 17letá Andrea Drapáková, která reprezentovala romskou menšinu. Akci uspořádal Výbor pro národnostní menšiny města Chomutov.

Celkem se do klání o korunku krásy přihlásilo devět soutěžících romské, rusínské, ukrajinské, vietnamské a maďarské národnosti, které se utkaly v tradičních disciplínách.

"Chtěli jsme uspořádat akci, která by sblížila menšiny, které v Chomutově žijí. Jsem velice rád, že se nám to prostřednictvím ukázek tradic, krojů a hudebních vystoupení povedlo. Potvrdilo se, že to má smysl, a proto budeme velice rádi, pokud město soutěž podpoří i v dalších letech," řekl o vzniku Miss Etnikum předseda pořádajícího Výboru pro národnostní menšiny města Chomutov David Ištok.

"Vůbec jsem nečekala, že bych mohla vyhrát. Dívky byly krásné a talentované. Je to příjemný pocit a další zkušenost do života," sdělila serveru Romea.cz své první dojmy z vítězství Andrea Drapáková.

Výkony dívek hodnotila tříčlenná porota: Jiří Holan, člen Zastupitelstva Karlovarského kraje, spisovatelka Vlasta Rut Sidonová a Helena Čermáková, vedoucí chomutovského Střediska knihovnických a kulturních služeb, kde se během poslední květnové soboty soutěž, za přítomnosti primátora Chomutova Daniela Černého, pořádala.

Dívky měly možnost předvést své silné stránky v kroji, ve večerních šatech, volné disciplíně a v rozhovoru s moderátorem Emilem Zajacem, který je soutěží provázel. Na druhém místě se v soutěži Miss Etnikum umístila Lara Šmahajlová reprezentující ukrajinskou menšinu, třetí místo získala Rusínka Adriana Matějková.

Renáta Kováčová
Přečteno: 3474x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Akce, Miss, Chomutov, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo