romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V neděli se koná Romský Bašavel, zahrají Bengas a Laco Deczi

3.11.2016 16:41
Plakát akce
Plakát akce "Romský Bašavel"

Koncem tohoto týdne se ve večerních hodinách v Klubu Cross uskuteční akce „Romský Bašavel“. Během večera zazní ti nejlepší umělci v čele s Laco Deczim, Jožkou Fečem, kapelou Bengas, divadelní společností Ara Art, talentovanými romskými rapery a zpěvačkami. Akci pořádá spolek R-Mosty.

Program bude zahájen v 15 hodin projekcí filmu FC ROMA – dokument o bojích romského fotbalového týmu na zeleném pažitu i mimo něj.

Své umění předvede Laco Deczi, romský trumpetista se svým kytaristou a Zdeňkem Fišerem. Svým uměním se Deczi dostal mezi nejlepší jazzové muzikanty světa. Dále Na akci se účastníci budou moci setkat se zkušenými rapery jako je Mc. Dives, Mc. Ryba, DJ Ba2s, Henry D, UGC (United Gypsy Crew) a další. Součástí programu také bude hudební pohádka Čirikloro aneb Co říká ptáček? - Originální zpracování romské pohádky „Pal o čirikloro“, pojednává o tom, že čačipen nane jakh (pravda není jedna).

Projekt je podpořen grantem z titulu „Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2016“.

Přečteno: 1357x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Hudba, Kultura, společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo