romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V neděli se koná Romský Bašavel, zahrají Bengas a Laco Deczi

3.11.2016 16:41
Plakát akce
Plakát akce "Romský Bašavel"

Koncem tohoto týdne se ve večerních hodinách v Klubu Cross uskuteční akce „Romský Bašavel“. Během večera zazní ti nejlepší umělci v čele s Laco Deczim, Jožkou Fečem, kapelou Bengas, divadelní společností Ara Art, talentovanými romskými rapery a zpěvačkami. Akci pořádá spolek R-Mosty.

Program bude zahájen v 15 hodin projekcí filmu FC ROMA – dokument o bojích romského fotbalového týmu na zeleném pažitu i mimo něj.

Své umění předvede Laco Deczi, romský trumpetista se svým kytaristou a Zdeňkem Fišerem. Svým uměním se Deczi dostal mezi nejlepší jazzové muzikanty světa. Dále Na akci se účastníci budou moci setkat se zkušenými rapery jako je Mc. Dives, Mc. Ryba, DJ Ba2s, Henry D, UGC (United Gypsy Crew) a další. Součástí programu také bude hudební pohádka Čirikloro aneb Co říká ptáček? - Originální zpracování romské pohádky „Pal o čirikloro“, pojednává o tom, že čačipen nane jakh (pravda není jedna).

Projekt je podpořen grantem z titulu „Celoměstské programy podpory aktivit národnostních menšin na území hl. m. Prahy pro rok 2016“.

Přečteno: 1328x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Hudba, Kultura, společnostHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo