romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze se bude diskutovat o uprchlících a humanitární pomoci

23.10.2015 9:50
Demonstrace na podporu uprchlíků a proti uprchlíkům, Václavské náměstí, Praha 18. 7. 2015. (FOTO: bau)
Demonstrace na podporu uprchlíků a proti uprchlíkům, Václavské náměstí, Praha 18. 7. 2015. (FOTO: bau)

V Praze dnes budou zástupci humanitárních organizací, akademici a odborníci diskutovat o pomoci uprchlíkům nebo humanitárních aktivitách v krizových oblastech.Při Humanitárním kongresu v Národní technické knihovně chtějí hledat odpověď na otázku, jak by se dala rostoucí potřeba humanitární pomoci zvládnout.

Na programu je po celý den řada diskusí, kterých se zúčastní tuzemští i zahraniční odborníci. Zaměří se například na humanitární souvislosti současné uprchlické krize a roli, jakou při ní hrají humanitární organizace.

Také se budou věnovat otázce zemí a typu krizí, které má veřejnost tendence opomíjet, bezpečnosti humanitárních pracovníků nebo možnosti vyjednávání s extremistickými organizacemi. Zvláštní diskuse bude věnována situaci na Ukrajině, v Sýrii a Iráku.Humanitární kongres se koná potřetí.

Pořádá ho pět velkých organizací - ADRA, Člověk v tísni, Lékaři bez hranic, Charita ČR a Diakonie Českobratrské církve evangelické. Na akci se podílejí olomoucká Univerzita Palackého a České fórum pro rozvojovou spolupráci.

Přečteno: 482x
 

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, humanita, KrizeHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo