romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze se bude konat multikulturní večer věnovaný migrantům

3.11.2016 13:15
Plakát k akci
Plakát k akci "Sejdeme se na pětce"

V polovině listopadu se v Music baru Futurum uskuteční multikulturní večer „Sejdeme se na pětce“ plný zpěvu, tance, hudby, jídla a zábavy. Večer se bude věnovat migrantům, kteří našli svůj druhý domov v České republice, žijí zde, pracují a vychovávají své děti. Akci pořádá Úřad Městské části Prahy 5 a Slova 21, z. s.

Během večera vystoupí hudební skupina Allstar Refjudží band, která ve svých písních míchá kurdký folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, brass, rap a další žánry. Dále vystoupí kapela Carisma, ve které hrají vynikající hudebníci z celé Latinské Ameriky. Návštěvníci si budou moci zatančit Lví tanec, pocházející z čínské kultury, nebo Latinsko-americké tance pod vedením profesionálního tanečníka Jamba z Angoly.

Tento multikulturní večer zakončí projekt „Podpora integrace cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2016,“ jenž realizovala Městská část Prahy 5 a Slovo 21 z. s. za podpory Ministerstva Vnitra ČR.

Během projektu měli místní obyvatelé možnost setkat, seznámit se a poznat kulturu cizinců žijících na Praze 5. Organizátoři uspořádali v červnu sousedské setkání pod názvem „V šest před domem“ a následně v září „Dětský den“, na kterých se sešlo více jak 600 lidí.

Přečteno: 1087x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Zábava, Hudba, TanecHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo