romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze se bude konat multikulturní večer věnovaný migrantům

3.11.2016 13:15
Plakát k akci
Plakát k akci "Sejdeme se na pětce"

V polovině listopadu se v Music baru Futurum uskuteční multikulturní večer „Sejdeme se na pětce“ plný zpěvu, tance, hudby, jídla a zábavy. Večer se bude věnovat migrantům, kteří našli svůj druhý domov v České republice, žijí zde, pracují a vychovávají své děti. Akci pořádá Úřad Městské části Prahy 5 a Slova 21, z. s.

Během večera vystoupí hudební skupina Allstar Refjudží band, která ve svých písních míchá kurdký folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, brass, rap a další žánry. Dále vystoupí kapela Carisma, ve které hrají vynikající hudebníci z celé Latinské Ameriky. Návštěvníci si budou moci zatančit Lví tanec, pocházející z čínské kultury, nebo Latinsko-americké tance pod vedením profesionálního tanečníka Jamba z Angoly.

Tento multikulturní večer zakončí projekt „Podpora integrace cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2016,“ jenž realizovala Městská část Prahy 5 a Slovo 21 z. s. za podpory Ministerstva Vnitra ČR.

Během projektu měli místní obyvatelé možnost setkat, seznámit se a poznat kulturu cizinců žijících na Praze 5. Organizátoři uspořádali v červnu sousedské setkání pod názvem „V šest před domem“ a následně v září „Dětský den“, na kterých se sešlo více jak 600 lidí.

Přečteno: 1057x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Zábava, Hudba, TanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo