romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze se bude konat multikulturní večer věnovaný migrantům

3.11.2016 13:15
Plakát k akci
Plakát k akci "Sejdeme se na pětce"

V polovině listopadu se v Music baru Futurum uskuteční multikulturní večer „Sejdeme se na pětce“ plný zpěvu, tance, hudby, jídla a zábavy. Večer se bude věnovat migrantům, kteří našli svůj druhý domov v České republice, žijí zde, pracují a vychovávají své děti. Akci pořádá Úřad Městské části Prahy 5 a Slova 21, z. s.

Během večera vystoupí hudební skupina Allstar Refjudží band, která ve svých písních míchá kurdký folk a pop, akordeon východoevropského stylu, čínskou operní a popovou hudbu, švýcarské nápěvky z hor a kabaretů, brass, rap a další žánry. Dále vystoupí kapela Carisma, ve které hrají vynikající hudebníci z celé Latinské Ameriky. Návštěvníci si budou moci zatančit Lví tanec, pocházející z čínské kultury, nebo Latinsko-americké tance pod vedením profesionálního tanečníka Jamba z Angoly.

Tento multikulturní večer zakončí projekt „Podpora integrace cizinců na území MČ Prahy 5 v roce 2016,“ jenž realizovala Městská část Prahy 5 a Slovo 21 z. s. za podpory Ministerstva Vnitra ČR.

Během projektu měli místní obyvatelé možnost setkat, seznámit se a poznat kulturu cizinců žijících na Praze 5. Organizátoři uspořádali v červnu sousedské setkání pod názvem „V šest před domem“ a následně v září „Dětský den“, na kterých se sešlo více jak 600 lidí.

Přečteno: 1065x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cizinci, Zábava, Hudba, TanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo