romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Živé knihovně si dnes mohou lidé povídat se zástupci menšin

12.8.2016 10:56
František Lacko v projektu Živá knihovna (FOTO: Amnesty International)
František Lacko v projektu Živá knihovna (FOTO: Amnesty International)

V projektu Živá knihovna, který připravila organizace Amnesty International, si dnes mohou zájemci popovídat se zástupci menšin. V malých skupinách tak budou moci debatovat například s vozíčkářkou, Romem, asexuálkou, gayem, transgender osobou či uprchlíkem z Konga. Akce, která je součástí festivalu Prague Pride, začne v 15:30 na pražském Střeleckém ostrově a potrvá dvě hodiny.

Podle Terezy Jarolímové z Amnesty International bude na místě deset lidí z různých menšin české společnosti. Lidé si mohou popovídat například s vozíčkářkou Ivou, která usiluje o dostupnou péči pro vozíčkáře, nebo s uprchlíkem Frederikem, který v 90. letech přišel do Česka, prošel azylovými centry a nyní učí francouzštinu.

"Výhodou je to, že si lidé povídají v malých skupinkách. Nejsou to žádné velké přednášky," řekla ČTK Jarolímová. V každé skupince může být maximálně šest lidí, čas rozhovorů je omezen na 20 minut. Projekt Živá knihovna, který pořádá Amnesty International už několik let především na školách, má přispět k boji proti rasismu, xenofobii a extremismu.

Přečteno: 791x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Akce, Živá knihovna, Xenofobie, Amnesty InternationalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo