romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vyšel dokumentární film 161>88, více než dvacet let boje s neonacisty, fašisty a rasisty

Praha, 7.5.2013 12:38, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Minulý týden konečně vyšel dokumentární film 161>88 na DVD. Od té doby byl k mání na několika akcích v Praze. Teď máte možnost "objednat" si ho přes internet a zároveň tak přispět na výrobu DVD a další šíření filmu díky kampani na serveruHithit.cz.

O filmu

Na tomto filmu pracovali antifašisté, kteří už si svůj názor na problém udělali. Nebudeme vám tedy tvrdit, že film je tím, čemu se dnes říká objektivní. Hodnotu mu ale podle našeho názoru dává právě to, že jsme se stali přímými účastníky mnoha událostí a aktivně je ovlivňovali.

Film Antifašistické akce (AFA) sleduje více než dvacet let boje s neonacisty, fašisty a rasisty. V historickém průřezu uvidíte vzestupy a pády neonacistů a rasistů. Budete sledovat sílu i omezené možnosti antifašistického hnutí, které bojuje nejen s neonacisty, ale i se státní represí a veřejným míněním.

Co je za námi

Premiéra filmu proběhla 30.4.2012 v pražském Bio OKO, od které proběhlo víc než 25 promítání nejen v ČR, ale i v zahraničí. Film byl také promítán v rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě a byl vybrán pro prezentaci na East Silver Market určený pro odbornou veřejnost, na kterém se prezentují středo- a východoevropské dokumentární filmy. Po roce od premiéry vychází také na DVD.

Co je před námi

Tak jako dosud budeme pokračovat s veřejnými promítáními filmu jak v Česku tak v zahraničí a pokusíme se dostat i na další filmové festivaly. Jde nám samozřejmě o to, aby se film a tím i naše myšlenky šířili co nejvíc. Proto brzy zveřejníme celý film také na Youtube i v lepší kvalitě ke stažení. Pokud ale chcete film vidět o něco dřív a nebo (hlavně) podpořit šíření antifašistických myšlenek, pořiďte si DVD.

Co můžete udělat vy?

Přispějte nám na výrobu DVD - Sdílejte odkaz na tuhle kampaň - Pusťte si film s kamarády nebo uspořádejte veřejné promítání - Napište nám, jak se vám film líbil - Zapojte se do antifašistických aktivit.

Jak na to?

Nejprve se rozhodnete, jakou částkou chcete přispět na výrobu DVD a další šíření filmu. Připravili jsme pro vás několik možností od základní částky - 200 Kč, za které dostanete různé "odměny". Každá odměna/balíček samozřejmě obsahuje DVD s filmem, ale získat můžete i časopis Akce! nebo poslední kusy knížky Výchova nácků v Čechách - Buď zlý na svého nácka.

Všechny potřebné informace najdete na stránce projektu, která vás intuitivně navede. Veškeré dotazy můžete pokládat na stránce kampaně. DVD s filmem a případné další odměny vám pošleme poštou.

hithit.com
Přečteno: 1578x
 

Kam dál:

Štítky:  

Film, Rasismus, Extremismus, DSSS, Romové, Demonstrace, AnticiganismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo