romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Zlínská radnice bude hostit výstavu Romské osady – Romano gav

Zlín, 16.8.2012 11:17, (ROMEA)
Romská osada Jánovce v okolí slovenského Popradu (foto: Lukáš Houdek)
Romská osada Jánovce v okolí slovenského Popradu (foto: Lukáš Houdek)

Ohlédnutí o téměř čtyřicet let zpět do života v romských osadách na západním, středním a východním Slovensku připravuje pro expozici na zlínském magistrátu autor snímků Jan Rác. Vernisáž proběhne 4.9.2012 ve 14 hodin.

„Jedná se o velice staré negativy, černobílé, které jsem nafotil před 37 lety v různých romských osadách . Fotoaparát, s nimž jsem pořídil snímky, jsem tehdy našel v popelnici,“ uvádí autor, jenž sám v prostředí takové osady vyrůstal do devíti let.

„Můj táta už dnes nežije, kupoval mi pouze filmy, ale nikdy jsem je nedal vyvolat - nebyly peníze,“ pronesl autor s tím, že již brzy ale spatří světlo světa.

Výstava sestává z velkoplošných fotografií, mimo jiné ale bude součástí vernisáže křest právě dokončené Rácovy knižní prvotiny věnované opět fotografickým záběrům romských osad. Expozice potrvá do 29.9.2012.

Přečteno: 1186x
 

Kam dál:

Štítky:  

VýstavaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo