romea - logo
16. prosince 2019 (pondělí)
svátek má Albína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Beseda s režisérem filmu z předlického ghetta Češi proti Čechům a promítání snímku proběhne v úterý 15. prosince

11.12.2015 9:59
Tomáš Kratochvíl v dokumentu Gadžo (FOTO: Česká televize)
Tomáš Kratochvíl v dokumentu Gadžo (FOTO: Česká televize)

„Já bych tam hodila granát mezi ně.“ „Mezi koho?“ „Mezi cikány. Protože se rodijou jak myši.“ „Je potřeba je zabít?“ „Je. Víte, co měl zrobit Hitler? Židy nechat a cikány postřílet. Je jich moc.“ Tento dialog uváděly stránky filmového festivalu v Jihlavě jako anotaci dokumentárního filmu Tomáše Kratochvíla Češi proti Čechům.

Snímek získal zvláštní uznání jihlavské poroty za „působivé využití filmu jako osobního deníku, který nabourává společenské stereotypy a předsudky.“ Režisér natáčel v romském ghettu v Předlicích, kam se na osm měsíců odstěhoval a zachycuje také atmosféru pritromských pochodů. Film je volným pokračováním dokumentu Gadžo.

Beseda s režisérem Tomášem Kratochvílem a jeho hosty – aktivisty Ivanou Čonkovou a Mírou Brožem, proběhne v úterý 15. prosince v pražské Národní technické knihovně.

Přečteno: 518x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

FilmHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo