romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Česká filharmonie uspořádá hudební workshopy pro děti žijící v sociálně vyloučených lokalitách

ČR a Slovensko, 14.4.2014 11:05, (ROMEA)
Česká filharmonie (FOTO: Václav Jirásek, http://www.ceskafilharmonie.cz)
Česká filharmonie (FOTO: Václav Jirásek, http://www.ceskafilharmonie.cz)

Několik novinek chystá na příští sezonu Česká filharmonie. Slavnostně ji zahájí 2. října pod taktovkou Jiřího Bělohlávka. Originálním projektem budou hudební workshopy pro děti žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Zpěvačka, muzikantka a sbormistryně Ida Kelarová vyjede v létě spolu s filharmoniky do slovenských romských osad, na jaře také na Ústecko a Chomutovsko. Česká filharmonie tak rozšiřuje edukativní programy pro rodiče s dětmi, pro děti ze sociálně vyloučených lokalit a také pro mladé hudebníky a školy.

Projekt hudebních workshopů pro děti žijící v sociálně vyloučených lokalitách zaštítila zpěvačka a sbormistryně Ida Kelarová, která spolu s filharmoniky navštíví tři romské osady na Slovensku, kde uspořádají hudební workshopy pro děti.  "Sestavíme přibližně patnáctičlenný orchestr, vhodný pro doprovázení romských písniček," uvedl Petr Kadlec, který má vzdělávací programy na starosti. Muzikanti jsou podle něj vůči tomuto projektu velmi vstřícní.

Česká filharmonie bude ještě více pracovat s mladými i malými hudebníky. Den studentstva 17. listopadu oslaví s Českou studentskou filharmonií, Idou Kelarovou s jejím pěveckým sborem Čhavorenge a dalšími studentskými pěveckými sbory. 21. června přizve Jiří Bělohlávek ke spolupráci během Koncertu k Evropskému dni hudby dětský orchestr složený z žáků základních uměleckých škol. Pro žáky základních škol připravujeme nový cyklus Kápneme si do noty, který jim představí postupně židovskou, asijskou, ukrajinskou a romskou hudbu.

Pro velký zájem se rozrůstá nedělní cyklus pro rodiče s dětmi Filharmonici na pokračování o novou řadu s podtitulem Jak je neznáte. Budou v ní účinkovat další komorní soubory českých filharmoniků, např. Jazz Band, Cimbálová muzika nebo Pražský barokní soubor. Na úspěšné rodinné odpoledne Karneval v Rudolfinu naváže v adventu Předmikulášská s andělsko-čertovským koncertem.

hla, Česká filharmonie, idnes.cz
Přečteno: 694x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

děti a mládež, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo