romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský divadelní sitcom Moje rodina se těší zájmu

11.12.2017 9:28
Sitcom Miri fajta (FOTO: Facebook Sitcom Miri fajta)
Sitcom Miri fajta (FOTO: Facebook Sitcom Miri fajta)

V Brně se možná rodí nový divadelní hit. Romský scénický sitcom Miri fajta neboli Moje rodina vznikl původně jako aktivita komunitního centra v takzvaném Bronxu. Zájem o představení je však značný. Listopadová předpremiéra i premiéra byly vyprodané, na desítky lidí se nedostalo. Sitkom je znovu na programu v úterý v sále v Bratislavské ulici.

"Další reprízy byly naplánovány až na rok 2018, z malého komunitního projektu ale přirozeně vzniká něco většího," uvedl v režisér a vedoucí komunitního centra organizace Drom Robin Stria.

"Ukazuje to, že Romy divadlo baví, že si ze sebe rádi dělají legraci a že jim vlastně nějaký zábavný formát chybí. Jejich život rozhodně není jen o sociálním vyloučení a boji s problémy," doplnil Stria.

Sitkom Miri fajta je dobrovolnická aktivita různorodé skupiny Romů. Divadelní komedii připravovali víc než rok. Součástí příprav byla hlasová výchova a tvůrčí dílny improvizace nebo pohybu na jevišti.

"Původním záměrem bylo připravit sitkom pro televizi. Jako úplní neherci jsme se ale museli smířit s tím, že ta cesta bude delší a teď jsem za to ráda. Divadlo nás hrozně baví a sledování reakcí diváků, jejich smích a zájem nás neuvěřitelně nabíjí," řekla jedna z hereček Sabina Bendová.

Na přípravě scénáře spolupracovali s Robinem Striou Vladimír Mareček a Michal Sodomka, herecké lekce vedla učitelka dramatické výchovy Iveta Kocifajová. Sitkom je komediálně pojatou sondou do romské rodiny a vztahů v ní. Do typického prostředí přichází z Anglie chlapec Štefan.

Přečteno: 1388x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo