romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Studenti Univerzity Pardubice nazkoušeli čtyři romské pohádky. Zahrají je i v Praze

2.6.2016 15:45, (AKTUALIZOVÁNO)
Romské pohádky v podání studentů Univerzity Pardubice. (FOTO: archiv FSV Univerzity Pardubice)
Romské pohádky v podání studentů Univerzity Pardubice. (FOTO: archiv FSV Univerzity Pardubice)

Milovníci strašidelných romských příběhů budou moci již 10. června navštívit představení, v kterém studenti sociální antropologie pardubické univerzity nazkoušeli čtyři romské pohádky od čtyř romských autorek. Divadelní událost proběhne v pražském klubu Baryton v Husinecké ulici na Praze 3.

První z připravených pohádek se jmenuje Čendeš a její autorkou je Iveta Kokyová. Od Markéty Šestákové pak diváci zhlédnou pohádku s názvem Dřevěná žena, od Lajly Žigové pak pohádku Lájoš a poslední z uvedených pohádek je příběh O zlaté kytaře, který je dílem Lucie Kováčové.

Představení je podkresleno romskými písněmi a doprovázeno živou hudbou a herci jsou studenti z různých ročníků bakalářského i magisterského studia. Všechny ale spojuje zájem o romský jazyk a romskou kulturu. Pohádky zrežírovala a zdramatizovala Ester Kolářová.

Představení proběhne v pátek 10. června 2016 od 20:00 v Klubu Baryton (ulice Husinecká 29, Praha 3). Vstupné, které je dobrovolné, bude použito na financování realizace divadla.

K pražskému představení vznikla také veřejná facebooková pozvánka ZDE.

Přečteno: 2640x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadlo, představeníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo