romea - logo
10. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Vavřinec

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: Ferry B připravuje videoklip k nové písni Dej mi šanci

9.3.2020 11:57

František Bartoš alias Ferry B, zpěvák a muzikant a také jeden z pětice výherců televizní soutěže Co na to Češi, dokončuje hudbu a videoklip k nové písni Dej mi šanci. Podle jeho slov jde o největší a nejnákladnější projekt, který kdy připravoval.

"Oslovili jsme opravdu kvalitní producenty, Dafonica z Evropy 2, DJ Feryho, Jiřího Muchu. Takže na tom pracovali 3 producenti a kluci z Romodrom records. Chtěli jsme připravit něco moderního, něco, aby i to ohla hrát i rádia," řekl pro ROMEA TV František Bartoš.

Ten si ke spolupráci přizval kytaristu Patrika Bartka z kapely Marka Ztraceného. A také herečku, modelku a zpěvačku Martinu Hekerovou. Patrik Bartko, který nahrával doprovody na elektrickou kytaru se také podílel na produkci nové písně a videoklipu.

"Jde o to, že jsme se spojili. Do popové muziky jsme dali trochu toho romského nádechu. A to jestli se to chytne, jestli to má smysl, to se ukáže až potom," řekl o novém singlu Patrik Bartko. 

S Martinou Hekerovou, navázal spolupráci Ferry B ve Fashion clubu v Praze, kde vystupoval. Martina ztvární hlavní postavu ve videoklipu a k písničce nazpívala vokály.

"Dalo by se říct, že je to takové tematické. Přišlo to v nepříjemný životní okamžik, kdy jsem se rozešla s přítelem. A ta písnička je o rozchodu, takže to bylo takové příjemné a nepříjemné zároveň. Prostě sedlo to tam a asi to tak mělo být. Myslím si, že to bude herecky uvěřitelnější," řekla pro ROMEA TV o svém účinkování ve videoklipu k písni Dej mi šanci Martina Hekerová.

Hudbu i text k písni napsal František Bartoš, alias Ferry B. Nový song s videoklipem nabídl rádiím i hudebnímu televiznímu kanálu Óčko.

"Chtěl jsem, aby to bylo moderní. Abychom ukázali rádiím a společnosti, nejenom romské, ale i české, že umíme udělat kvalitu. Že umíme udělat moderní písničku s kvalitním českým textem," říká o své písni Ferry B.

Přečteno: 1266x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo