romea - logo
5. dubna 2020 (neděle)
svátek má Miroslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

PREMIÉRA: Ferry B připravuje videoklip k nové písni Dej mi šanci

9.3.2020 11:57

František Bartoš alias Ferry B, zpěvák a muzikant a také jeden z pětice výherců televizní soutěže Co na to Češi, dokončuje hudbu a videoklip k nové písni Dej mi šanci. Podle jeho slov jde o největší a nejnákladnější projekt, který kdy připravoval.

"Oslovili jsme opravdu kvalitní producenty, Dafonica z Evropy 2, DJ Feryho, Jiřího Muchu. Takže na tom pracovali 3 producenti a kluci z Romodrom records. Chtěli jsme připravit něco moderního, něco, aby i to ohla hrát i rádia," řekl pro ROMEA TV František Bartoš.

Ten si ke spolupráci přizval kytaristu Patrika Bartka z kapely Marka Ztraceného. A také herečku, modelku a zpěvačku Martinu Hekerovou. Patrik Bartko, který nahrával doprovody na elektrickou kytaru se také podílel na produkci nové písně a videoklipu.

"Jde o to, že jsme se spojili. Do popové muziky jsme dali trochu toho romského nádechu. A to jestli se to chytne, jestli to má smysl, to se ukáže až potom," řekl o novém singlu Patrik Bartko. 

S Martinou Hekerovou, navázal spolupráci Ferry B ve Fashion clubu v Praze, kde vystupoval. Martina ztvární hlavní postavu ve videoklipu a k písničce nazpívala vokály.

"Dalo by se říct, že je to takové tematické. Přišlo to v nepříjemný životní okamžik, kdy jsem se rozešla s přítelem. A ta písnička je o rozchodu, takže to bylo takové příjemné a nepříjemné zároveň. Prostě sedlo to tam a asi to tak mělo být. Myslím si, že to bude herecky uvěřitelnější," řekla pro ROMEA TV o svém účinkování ve videoklipu k písni Dej mi šanci Martina Hekerová.

Hudbu i text k písni napsal František Bartoš, alias Ferry B. Nový song s videoklipem nabídl rádiím i hudebnímu televiznímu kanálu Óčko.

"Chtěl jsem, aby to bylo moderní. Abychom ukázali rádiím a společnosti, nejenom romské, ale i české, že umíme udělat kvalitu. Že umíme udělat moderní písničku s kvalitním českým textem," říká o své písni Ferry B.

Přečteno: 993x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo