romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: Ferry B připravuje videoklip k nové písni Dej mi šanci

9.3.2020 11:57

František Bartoš alias Ferry B, zpěvák a muzikant a také jeden z pětice výherců televizní soutěže Co na to Češi, dokončuje hudbu a videoklip k nové písni Dej mi šanci. Podle jeho slov jde o největší a nejnákladnější projekt, který kdy připravoval.

"Oslovili jsme opravdu kvalitní producenty, Dafonica z Evropy 2, DJ Feryho, Jiřího Muchu. Takže na tom pracovali 3 producenti a kluci z Romodrom records. Chtěli jsme připravit něco moderního, něco, aby i to ohla hrát i rádia," řekl pro ROMEA TV František Bartoš.

Ten si ke spolupráci přizval kytaristu Patrika Bartka z kapely Marka Ztraceného. A také herečku, modelku a zpěvačku Martinu Hekerovou. Patrik Bartko, který nahrával doprovody na elektrickou kytaru se také podílel na produkci nové písně a videoklipu.

"Jde o to, že jsme se spojili. Do popové muziky jsme dali trochu toho romského nádechu. A to jestli se to chytne, jestli to má smysl, to se ukáže až potom," řekl o novém singlu Patrik Bartko. 

S Martinou Hekerovou, navázal spolupráci Ferry B ve Fashion clubu v Praze, kde vystupoval. Martina ztvární hlavní postavu ve videoklipu a k písničce nazpívala vokály.

"Dalo by se říct, že je to takové tematické. Přišlo to v nepříjemný životní okamžik, kdy jsem se rozešla s přítelem. A ta písnička je o rozchodu, takže to bylo takové příjemné a nepříjemné zároveň. Prostě sedlo to tam a asi to tak mělo být. Myslím si, že to bude herecky uvěřitelnější," řekla pro ROMEA TV o svém účinkování ve videoklipu k písni Dej mi šanci Martina Hekerová.

Hudbu i text k písni napsal František Bartoš, alias Ferry B. Nový song s videoklipem nabídl rádiím i hudebnímu televiznímu kanálu Óčko.

"Chtěl jsem, aby to bylo moderní. Abychom ukázali rádiím a společnosti, nejenom romské, ale i české, že umíme udělat kvalitu. Že umíme udělat moderní písničku s kvalitním českým textem," říká o své písni Ferry B.

Přečteno: 1367x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Videoklipy, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo