romea - logo
21. května 2022 (sobota)
svátek má Monika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ROMEA TV uvede na festivalu Meeting Brno dokumentární film LETY

21.7.2021 13:14
Dokumentární film LETY
Dokumentární film LETY

Dokumentární film Lety z produkce organizace ROMEA TV se představí divákům v Brně – ve středu 28. července se proběhne veřejná projekce v rámci festivalu Meeting Brno.

Dokument Františka Bikára, Violy Tokárové a Renaty Berkyové z roku 2019 zachycuje dvacet let snah mnoha aktérů o odstranění vepřína z místa koncentračního tábora i přetrvávající debatu o historii tohoto místa.

Dokument kombinuje investigativní pátrání po nevyjasněných skutečnostech, které ovlivnily okolnosti odkupu, výpovědi pamětníků a dobové záběry z archivu ROMEA TV, České televize a archivu Amerického památníku holokaustu s rozhovory s přímými aktéry kauzy, jako je Čeněk Růžička, Fedor Gál, Vladimír Mlynář, Markus Pape, mirovický starosta Adolf Vondrášek, Petr Uhl, archeolog Pavel Vařeka, Daniel Herman a další.

Film získal zvláštní cenu na berlínském festivalu romského filmu Ake Dikhea? - zvláštní uznání uměleckého ředitele festivalu Hamze Bytyciho.

Po projekci budou na dotazy odpovídat pracovníci Muzea romské kultury. Představí také činnost muzea týkající se nového památníku v Letech. Projekce se koná ve spolupráci s Muzeem romské kultury a Moravským zemským muzeem. Začíná v 17h v Dietrichsteinském paláci (Zelný trh 8).

Přečteno: 1119x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, dokumentární fillm, Brno, ROMEAHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo