romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Film o boxerovi Peteru Balážovi uvedl karlovarský filmový festival

7.7.2015 11:19
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)

Bývalý olympionik a mnohonásobný boxerský šampion Peter Baláž ztvárnil sám sebe v melancholickém boxerském snímku Ivana Ostrochovského s názvem Koza. Za jeho účasti byl uveden včera, 6. července před polednem ve Velkém sále Thermalu. Druhá projekce filmu bude na konci festivalu.

Vloni získal film v Karlových Varech cenu Works in Progress.

„Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza bydlí se svou družkou Míšou v ghettu pro sociální případy. Žijí ze dne na den a stále jsou bez peněz. Miša nečekaně otěhotní, je rozhodnutá jít na potrat. Nutí Kozu, aby na něj sehnal peníze. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne opět vstoupit do ringu a vydělat peníze, aby změnil Míšino rozhodnutí. Se svým manažerem se vydává na turné, ve kterém nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza zvládnout,“ charakterizuje film anotace na stránkách jeho producenta Sentimentalfilm.

Balážův osobní život se od toho na plátně příliš neliší. Žije v neutěšených podmínkách romského ghetta v Žilině, pobírá invalidní důchod a sní o vlastní tělocvičně, v níž by trénoval děti. S režisérem prý kamarádil od dětství. To jeho napadlo, že natočí pravdivý snímek o tom, jaký život má cikánský boxer, co osmkrát vyhrál mistrovství Slovenska, byl třikrát na světovém šampionátu i na olympiádě v Atlantě.

Přečteno: 1131x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, MFF Karlovy VaryHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo