romea - logo
17. září 2019 (úterý)
svátek má Naděžda
Loading
rozšířené vyhledávaní

Film o boxerovi Peteru Balážovi uvedl karlovarský filmový festival

7.7.2015 11:19
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)

Bývalý olympionik a mnohonásobný boxerský šampion Peter Baláž ztvárnil sám sebe v melancholickém boxerském snímku Ivana Ostrochovského s názvem Koza. Za jeho účasti byl uveden včera, 6. července před polednem ve Velkém sále Thermalu. Druhá projekce filmu bude na konci festivalu.

Vloni získal film v Karlových Varech cenu Works in Progress.

„Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza bydlí se svou družkou Míšou v ghettu pro sociální případy. Žijí ze dne na den a stále jsou bez peněz. Miša nečekaně otěhotní, je rozhodnutá jít na potrat. Nutí Kozu, aby na něj sehnal peníze. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne opět vstoupit do ringu a vydělat peníze, aby změnil Míšino rozhodnutí. Se svým manažerem se vydává na turné, ve kterém nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza zvládnout,“ charakterizuje film anotace na stránkách jeho producenta Sentimentalfilm.

Balážův osobní život se od toho na plátně příliš neliší. Žije v neutěšených podmínkách romského ghetta v Žilině, pobírá invalidní důchod a sní o vlastní tělocvičně, v níž by trénoval děti. S režisérem prý kamarádil od dětství. To jeho napadlo, že natočí pravdivý snímek o tom, jaký život má cikánský boxer, co osmkrát vyhrál mistrovství Slovenska, byl třikrát na světovém šampionátu i na olympiádě v Atlantě.

Přečteno: 1132x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, MFF Karlovy VaryHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo