romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Film o boxerovi Peteru Balážovi uvedl karlovarský filmový festival

7.7.2015 11:19
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)
Film Koza (Zdroj: sentimentalfilm.com)

Bývalý olympionik a mnohonásobný boxerský šampion Peter Baláž ztvárnil sám sebe v melancholickém boxerském snímku Ivana Ostrochovského s názvem Koza. Za jeho účasti byl uveden včera, 6. července před polednem ve Velkém sále Thermalu. Druhá projekce filmu bude na konci festivalu.

Vloni získal film v Karlových Varech cenu Works in Progress.

„Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza bydlí se svou družkou Míšou v ghettu pro sociální případy. Žijí ze dne na den a stále jsou bez peněz. Miša nečekaně otěhotní, je rozhodnutá jít na potrat. Nutí Kozu, aby na něj sehnal peníze. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne opět vstoupit do ringu a vydělat peníze, aby změnil Míšino rozhodnutí. Se svým manažerem se vydává na turné, ve kterém nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza zvládnout,“ charakterizuje film anotace na stránkách jeho producenta Sentimentalfilm.

Balážův osobní život se od toho na plátně příliš neliší. Žije v neutěšených podmínkách romského ghetta v Žilině, pobírá invalidní důchod a sní o vlastní tělocvičně, v níž by trénoval děti. S režisérem prý kamarádil od dětství. To jeho napadlo, že natočí pravdivý snímek o tom, jaký život má cikánský boxer, co osmkrát vyhrál mistrovství Slovenska, byl třikrát na světovém šampionátu i na olympiádě v Atlantě.

Přečteno: 1146x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Box, MFF Karlovy VaryHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo