romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Fotoreport: Cikánské srdce Osmana Laffity

Praha, 29.5.2012 23:24, (ROMEA)
Foto: Lukáš Houdek

Pražské Lyčkovo náměstí zaplnilo v úterní odpoledne přehlídkové molo, které bylo monstrózní imitací romské sváteční tabule. V podvečer se po bílém ubrusu mezi barevnými broušenými číšemi začali do rytmů romské hudby procházet modelky a modelové, kteří prezentovali novou jarní a letní kolekci známého módního návrháře kubánského původu Osmana Laffity, který se prý při jejím načrtávání inspiroval právě u Romů.

Laffita tuto kolekci vytvořil speciálně pro čtrnáctý ročník mezinárodního festivalu romské hudby Khamoro a navrhnul pro ni také speciální značku CORAZON GITANO (Cikánské srdce). Jak návrhář vysvětlil na pondělní tiskové konferenci, je jejím symbolem rudé romské srdce, které je omotané Laffitovým copem.

Laffita uvedl, že když ho pořadatelé Khamora oslovili, vůbec neváhal. Jedním z důvodů bylo podle jeho slov to, že sám zažil před lety na počátku svého pobytu v Česku jako Kubánec rasismus stejně jako Romové. Vadí mu prý, že se na "dobré i špatné" pohlíží stejně. Druhým důvodem bylo to, že latinskoamerická a romská kultura mají hodně společného - třeba temperament a barvy, dodal. 

Na přehlídce vystoupilo také několik romských modelů a modelek, kteří vzešli ze speciálního castingu, který proběhl minulý týden.

V průběhu přehlídky se se svým známým Montiho čardášem a za doprovodu romské kapely představila také zpěvačka Eva Pilarová. Na molu se objevila v dlouhých modrých šatech a s černou parukou.

Od Laffitovy přehlídky si organizátoři festivalu hodně slibovali. "Doufáme, že to bude krásná věc a oslovíme jí i širší veřejnost, než je ta khamorácká," uvedla producentka festivalu Jelena Silajdžić. Přilákat i jiné publikum, než které obvykle na akce romského festivalu chodívá, se pořadatelům podařilo. Mezi hosty bylo vidět třeba producenta Janise Sidovského či herečku Jitku Asterovou.

Jak přehlídka nové Laffitovy kolekce vypadala, si můžete prohlédnout ve fotoreportu Lukáše Houdka.

Přečteno: 1940x
 

Kam dál:

Štítky:  

Modeling, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo