romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ghettofest v podobě městské hry opět přilákal lidi z různých koutů Brna

7.6.2021 16:18
Ghettofest 2015 (FOTO: Facebook festivalu, Pavlina Navratilova)
Ghettofest 2015 (FOTO: Facebook festivalu, Pavlina Navratilova)

Festival Ghettofest, který se konal v takzvaném brněnském Bronxu, měl letos kvůli opatřením souvisejícím s koronavirovou pandemií místo pouličního festivalu podobu městské hry. Tématem byla zvířecí říše a hru si oblíbily především rodiny s dětmi. V sobotu se do hry zapojilo kolem 30 týmů složených z tří až pěti členů z různých částí Brna, řekl ČTK David Oplatek, organizátor ze spolku Tripitaka.

Hra má nabídnout radost z plnění kreativních úkolů na stanovištích venku mezi Bratislavskou a Francouzskou ulicí. "Účastníci také poznají místa, která nejsou běžně přístupná. Tahle lokalita se navíc hrozně rychle vyvíjí, takže některá místa už třeba za rok za dva budou vypadat úplně jinak," dodal Oplatek.

Součástí festivalu bylo od 19:00 hudební vystoupení v káznici, kde zazpíval písničkář Tom Oakland známý například z uskupení Ukulele Orchestra jako Brno. Poté si lidé poslechli kapelu Hazafele kombinující romské a maďarské melodie.

Na Ghettofestu se podobně jako v minulých letech podílely organizace a spolky, které v lokalitě působí. Vlastní program připravilo Muzeum romské kultury. Nabízelo komentované prohlídky výstav nebo výtvarnou dílnu.

Festival se obecně zaměřuje na otevření vyloučené lokality, ghetta, ostatním Brňanům a zároveň se soustředí na otevření mysli místních obyvatel. Zdůrazňuje potřebu vzájemného respektování bez konfrontací a vymezování.

Přečteno: 830x
 

Kam dál:

Štítky:  

Brno, Ghettofest, Kultura, Festival, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo