romea - logo
20. července 2019 (sobota)
svátek má Ilja
Loading
rozšířené vyhledávaní

Gipsy má nový videoklip. Je v něm jako ušmudlaný mašinfíra

Praha, 31.1.2015 14:11
Radek Banga alias Gipsy v klipu Casey Jones (FOTO: Robert Kubín)
Radek Banga alias Gipsy v klipu Casey Jones (FOTO: Robert Kubín)

Radek Banga alias Gipsy natočil nový videoklip k písni Casey Jones, ke které napsal i český text. V klipu můžete vidět Gipsyho jako mašinfíru, a proto není divu, že za klipem stojí i České dráhy, které navíc připravily pro své cestující soutěž.

O soutěži, respektive videoklipu informují i billboardy, lemující česká nádraží, ze kterých shlíží poněkud ušmudlaný Gipsy s knírkem a v dobovém oblečení.

„Je to trochu úlet, ale šel jsem do toho rád. Víte, šperk nebo ponožky dává kdekdo, ale dát lidem darem písničku, to je myslím skvělý nápad, stejně jako výlet luxusním vlakem, který můžou vyhrát,“ uvedl k tomu Radek Banga, který popsal i natáčení videoklipu. "Musela se kvůli němu na chvíli zavřít část tratě u Rakovníka. A je v něm krásná parní lokomotiva! Mnohým se může zdát, že nejtěžší bylo stát na rozjetém vlaku, ale pro mě bylo asi nejhorší zpívat s nalepeným knírem," prozrazuje interpret.

"Klip se navíc točil pár dní po dvou koncertech v O2 aréně, kterými jsme zakončovali turné. Tam jsem samozřejmě vystupoval v obleku, takže změna image pro videoklip byla opravdu dost výrazná," dodal s úsměvem Gipsy..

Radek Banga v loňském roce kromě úspěšného videoklipu Gipsy.cz Žigulik překvapil také skladatelským počinem pro Hanu Zagorovou (S tebou). Dále se autorsky podílel na novém albu Karla Gotta, který si ho následně pozval jako hosta na své podzimní turné.

"Rok 2014 pro mě byl vůbec rokem velkých změn a splněných přání. Ve stejný den, kdy jsme společně s Karlem zahajovali Českého slavíka (písní Tak pojď se mnou), se nám s manželkou podařilo koupit dům, který jsme si vysnili. Je to krásná prvorepubliková vila, kterou teď chceme převážně vlastními silami citlivě zrekonstruovat. Takže nás čeká spousta práce, ale je to samozřejmě i velká radost," prozradil něco ze soukromí Radek Banga.

Radek Banga se kromě toho také již čtvrtým rokem věnuje práci s dětmi a dospívajícími po celé ČR. Prostřednictvím hudebního programu Když chceš, tak to dokážeš! je motivuje k životu bez drog, násilí, nesnášenlivosti a dalších patologických jevů, na které je tento výjimečný preventivní projekt zaměřen.

VIDEO

Přečteno: 1887x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Radek Banga, Hudba, VideoklipyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo