romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gipsy má nový videoklip. Je v něm jako ušmudlaný mašinfíra

Praha, 31.1.2015 14:11
Radek Banga alias Gipsy v klipu Casey Jones (FOTO: Robert Kubín)
Radek Banga alias Gipsy v klipu Casey Jones (FOTO: Robert Kubín)

Radek Banga alias Gipsy natočil nový videoklip k písni Casey Jones, ke které napsal i český text. V klipu můžete vidět Gipsyho jako mašinfíru, a proto není divu, že za klipem stojí i České dráhy, které navíc připravily pro své cestující soutěž.

O soutěži, respektive videoklipu informují i billboardy, lemující česká nádraží, ze kterých shlíží poněkud ušmudlaný Gipsy s knírkem a v dobovém oblečení.

„Je to trochu úlet, ale šel jsem do toho rád. Víte, šperk nebo ponožky dává kdekdo, ale dát lidem darem písničku, to je myslím skvělý nápad, stejně jako výlet luxusním vlakem, který můžou vyhrát,“ uvedl k tomu Radek Banga, který popsal i natáčení videoklipu. "Musela se kvůli němu na chvíli zavřít část tratě u Rakovníka. A je v něm krásná parní lokomotiva! Mnohým se může zdát, že nejtěžší bylo stát na rozjetém vlaku, ale pro mě bylo asi nejhorší zpívat s nalepeným knírem," prozrazuje interpret.

"Klip se navíc točil pár dní po dvou koncertech v O2 aréně, kterými jsme zakončovali turné. Tam jsem samozřejmě vystupoval v obleku, takže změna image pro videoklip byla opravdu dost výrazná," dodal s úsměvem Gipsy..

Radek Banga v loňském roce kromě úspěšného videoklipu Gipsy.cz Žigulik překvapil také skladatelským počinem pro Hanu Zagorovou (S tebou). Dále se autorsky podílel na novém albu Karla Gotta, který si ho následně pozval jako hosta na své podzimní turné.

"Rok 2014 pro mě byl vůbec rokem velkých změn a splněných přání. Ve stejný den, kdy jsme společně s Karlem zahajovali Českého slavíka (písní Tak pojď se mnou), se nám s manželkou podařilo koupit dům, který jsme si vysnili. Je to krásná prvorepubliková vila, kterou teď chceme převážně vlastními silami citlivě zrekonstruovat. Takže nás čeká spousta práce, ale je to samozřejmě i velká radost," prozradil něco ze soukromí Radek Banga.

Radek Banga se kromě toho také již čtvrtým rokem věnuje práci s dětmi a dospívajícími po celé ČR. Prostřednictvím hudebního programu Když chceš, tak to dokážeš! je motivuje k životu bez drog, násilí, nesnášenlivosti a dalších patologických jevů, na které je tento výjimečný preventivní projekt zaměřen.

VIDEO

Přečteno: 2008x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Radek Banga, Hudba, VideoklipyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo