romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hudba člověka nikdy nezklame - rozhovor se Slávkou Oláhovou, vítězkou pěvecké soutěže Romano Hangoro

Rimavská sobota, 13.10.2014 12:09, (ROMEA)
Slávka Oláhová, vítězka pěvecké soutěže Romano Hangoro 2014.  Foto k článku Veronika Kačo
Slávka Oláhová, vítězka pěvecké soutěže Romano Hangoro 2014. Foto k článku Veronika Kačo

XII. ročník slovenské pěvecké soutěže v populárních písních Romano Hangoro proběhl 26.8. 2014 v Divadle B.S. Timravy v Lučenci, v Centru sociální pomoci mladým. V rámci soutěže se uskutečnil i sedmidenní tábor. Romano Hangoro organizuje paní Eva Demeová z Lučence. Slávka Oláhová, která ji letos vyhrála, pochází z hudební rodiny. Její otec hraje na kontrabas a matka občas zpívá. Babička a dědeček rovněž ovládali hudební umění.

"Hudba je v životě pro mě nejdůležitější a věřím ji na 100%, protože hudba člověka nikdy nezklame a člověk se v hudbě také nikdy nezklame," řekla pro server Romea.cz  Slávka Oláhová

Slávko, zeptám se tě, jaké si měla pocity z vítězství v Romano Hangoro?

Pocit z vítězství na Romano Hangoro, byl velmi překvapující a hlavně nečekaný. Vůbec jsem nečekala, že vyhraju. A to možná proto, že jsem s tím ani nepočítala. Šla jsem na tu soutěž skrze mé dobré přátele, které už delší dobu znám a dlouho jsem je neviděla. Vůbec jsem nešla na soutěž s úmyslem vyhrát ji.

Posunulo tě vítězství někam?

Celá pěvecká soutěž mě posunula více než o pár kroků v před. I když s dřinou, ale ta stala za to.

S jakou písní jsi vystoupila?

S funky-jazzovou skladbou Šunen savore od Eriky Fečové a kapely Connection

Kdo tě doprovázel?

Slovenský známý kontrabasista Štefan Pišta Bartuš, klavírista Vyzváry, bubeník Majo Bugala, kytarista Pavel Bereza.

Kdo seděl v porotě?

Letos v porotě seděla lektorka zpěvu Kamila Racová.

Říkáš, že pocházíš z hudební rodiny, od kolika let se věnuješ zpěvu?

Od malička, začala jsem zpívat v šesti letech, hned jak jsem nastoupila do Základní umělecké školy.

A co studuješ?

Studuji herectví a zpěv na Soukromé hudební a dramatické konzervatoři v Rimavské Sobotě, je to pobočka školy, která sídlí v Košicích. 

Zpívala jsi v pěveckém sboru Divé maky společně s Idou Kelarovou. Co ti to dalo?

Ida Kelarová nám dětem dala hlavně hodně do života, strašně moc zkušeností, jak vystupovat na jevišti, jak správně zpívat. Jsem velmi šťastná, že jsem mohla této umělecké zkušenosti využít. Ida Kelarová věděla co nás učí. Dřela se s námi, ale stálo to za to, protože věděla, že máme na víc.

Co nejraději zpíváš?

Nejraději zpívám romské písničky, anglické, jazzové, funky, popové. Ale nejvíc miluji jazz, kterému bych se chtěla v budoucnosti hluboko věnovat.

Jak moc je pro tebe hudba důležitá?

Hudba je v životě pro mě nejdůležitější a věřím ji na 100%, protože hudba člověka nikdy nezklame a člověk se v hudbě také nikdy nezklame.

Co máš v plánu do budoucna jako mladá talentovaná zpěvačka?

V první řadě odmaturovat - jsem na konzervatoři už v posledním ročníku. No a když úspěšně ukončím střední školu, chtěla bych dál studovat zpěv a jazz na vysoké škole v Banské Štiavnici.

Koho ze světa hudby obdivuješ?

Královnu Whitney Houston, Michaela Jacksona a hlavně Esperanzu Spalding, která hraje na kontrabas a zpívá. Libí se mi její styl. A jednou bych v hudbě chtěla být jako ona, protože hraje jazz a ten se mi libí.

Přečteno: 876x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, ZpěvHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo