romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudba člověka nikdy nezklame - rozhovor se Slávkou Oláhovou, vítězkou pěvecké soutěže Romano Hangoro

Rimavská sobota, 13.10.2014 12:09, (ROMEA)
Slávka Oláhová, vítězka pěvecké soutěže Romano Hangoro 2014.  Foto k článku Veronika Kačo
Slávka Oláhová, vítězka pěvecké soutěže Romano Hangoro 2014. Foto k článku Veronika Kačo

XII. ročník slovenské pěvecké soutěže v populárních písních Romano Hangoro proběhl 26.8. 2014 v Divadle B.S. Timravy v Lučenci, v Centru sociální pomoci mladým. V rámci soutěže se uskutečnil i sedmidenní tábor. Romano Hangoro organizuje paní Eva Demeová z Lučence. Slávka Oláhová, která ji letos vyhrála, pochází z hudební rodiny. Její otec hraje na kontrabas a matka občas zpívá. Babička a dědeček rovněž ovládali hudební umění.

"Hudba je v životě pro mě nejdůležitější a věřím ji na 100%, protože hudba člověka nikdy nezklame a člověk se v hudbě také nikdy nezklame," řekla pro server Romea.cz  Slávka Oláhová

Slávko, zeptám se tě, jaké si měla pocity z vítězství v Romano Hangoro?

Pocit z vítězství na Romano Hangoro, byl velmi překvapující a hlavně nečekaný. Vůbec jsem nečekala, že vyhraju. A to možná proto, že jsem s tím ani nepočítala. Šla jsem na tu soutěž skrze mé dobré přátele, které už delší dobu znám a dlouho jsem je neviděla. Vůbec jsem nešla na soutěž s úmyslem vyhrát ji.

Posunulo tě vítězství někam?

Celá pěvecká soutěž mě posunula více než o pár kroků v před. I když s dřinou, ale ta stala za to.

S jakou písní jsi vystoupila?

S funky-jazzovou skladbou Šunen savore od Eriky Fečové a kapely Connection

Kdo tě doprovázel?

Slovenský známý kontrabasista Štefan Pišta Bartuš, klavírista Vyzváry, bubeník Majo Bugala, kytarista Pavel Bereza.

Kdo seděl v porotě?

Letos v porotě seděla lektorka zpěvu Kamila Racová.

Říkáš, že pocházíš z hudební rodiny, od kolika let se věnuješ zpěvu?

Od malička, začala jsem zpívat v šesti letech, hned jak jsem nastoupila do Základní umělecké školy.

A co studuješ?

Studuji herectví a zpěv na Soukromé hudební a dramatické konzervatoři v Rimavské Sobotě, je to pobočka školy, která sídlí v Košicích. 

Zpívala jsi v pěveckém sboru Divé maky společně s Idou Kelarovou. Co ti to dalo?

Ida Kelarová nám dětem dala hlavně hodně do života, strašně moc zkušeností, jak vystupovat na jevišti, jak správně zpívat. Jsem velmi šťastná, že jsem mohla této umělecké zkušenosti využít. Ida Kelarová věděla co nás učí. Dřela se s námi, ale stálo to za to, protože věděla, že máme na víc.

Co nejraději zpíváš?

Nejraději zpívám romské písničky, anglické, jazzové, funky, popové. Ale nejvíc miluji jazz, kterému bych se chtěla v budoucnosti hluboko věnovat.

Jak moc je pro tebe hudba důležitá?

Hudba je v životě pro mě nejdůležitější a věřím ji na 100%, protože hudba člověka nikdy nezklame a člověk se v hudbě také nikdy nezklame.

Co máš v plánu do budoucna jako mladá talentovaná zpěvačka?

V první řadě odmaturovat - jsem na konzervatoři už v posledním ročníku. No a když úspěšně ukončím střední školu, chtěla bych dál studovat zpěv a jazz na vysoké škole v Banské Štiavnici.

Koho ze světa hudby obdivuješ?

Královnu Whitney Houston, Michaela Jacksona a hlavně Esperanzu Spalding, která hraje na kontrabas a zpívá. Libí se mi její styl. A jednou bych v hudbě chtěla být jako ona, protože hraje jazz a ten se mi libí.

Přečteno: 872x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, ZpěvHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo