romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Internetové rádio zaměřené na národnostní menšiny zahájilo vysílání. Hned první den si World radio poslechlo více jak 6 tisíc lidí

16.12.2020 20:32
Internetové World radio
Internetové World radio

Internetové rádio zaměřené na národnostní menšiny s názvem World radio si mohli lidé poprvé naladit v sobotu 12. prosince ve 12:00. Hned první den si podle provozovatelů stanici poslechlo přes 6 tisíc posluchačů z celého světa. World radio je určené všem národnostním menšinám a nejen jim. Zakladatelé rádia slibují pestrý výběr světové hudby, zpravodajství a také pravidelné podcasty.

Rádio chce mapovat kulturní a společenský život, chce přinášet zajímavé zpravodajství a kvalitní hudbu.

„Svět je rozmanitý, proto vám nabízíme poznání kultury národnostních menšin, jejich zvyků, života a hudby, která je tak pestrá. V našem vysílání zazní hudba z celého světa,“ uvedl pro zpravodajský server Romea.cz Gerhard Hadi, hudební dramaturg rádia.

Každý večer od 19:00 do 20:00 budou v rádiu speciální programy. V pondělí se můžete těšit na slovenskou hudbu. Úterý bude patřit hudbě z Ruska. Ve středečním speciálu si budete moci poslechnout romskou hudbu z celého světa. Čtvrtek pak bude patřit maďarské hudbě a v pátek můžete tancovat v balkánském rytmu. V sobotu na všechny čeká francouzská hudba a týden završí hudba z Polska.

Vysílání World radia, jehož provozovatelem je European people, z.s., je pestré a je určené pro každého bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci, barvu pleti nebo náboženství.

Naladit vysílání je možné na webu worldradio.eu, novinky pak posluchači mohou sledovat na na Instagramu nebo Facebooku.

Přečteno: 691x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Menšiny, InternetHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo