romea - logo
20. ledna 2019 (neděle)
svátek má Ilona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudebník ze Žiliny Roman Patkoló je nejlepším kontrabasistou světa

Žilina, 22.10.2012 11:35, (ROMEA)
Roman Patkoló (roman-patkolo.net)
Roman Patkoló (roman-patkolo.net)

Kontrabasista Roman Patkoló (30) je původem ze Žiliny. Ve světě ho znají jako hudebního mága, na rodném Slovensku však o něm kromě odborníků z branže ví jen málokdo. V loňském roce přitom získal ocenění za nejlepšího kontrabasistu roku Aida Stuck Award 2011. Informoval o tom server vas.cas.sk.

Hudebníky jsou i jeho starší bratr a otec. "Otec nás vedl k hudbě odmalička. Osm let jsme žili v Turecku, kde byl koncertním mistrem istanbulské opery. Žili jsme nějaký čas i v Iráku a Kuvajtu, "prozradil serveru Váš čas talentovaný kontrabasista. Jako šestiletý začal hrát na housle, ve třinácti letech slyšel hrát na kontrabas svého bratrance a tento nástroj mu učaroval.

V osmnácti letech měl Roman i 90 koncertů za rok, v pětadvaceti získal titul profesora na Hochschule für Musik und Theater München. Kromě koncertování přednáší i na univerzitě v Basileji. Slavný kontrabasista hovoří plynně šesti jazyky a již několik let žije ve Švýcarsku.

ARCHIVNÍ VIDEO

bau, vas.cas.sk
Přečteno: 3278x

 

Štítky:  

Roman Patkoló, kontrabasista, Aida Stuck Award 2011HLAVNÍ ZPRÁVY

Jaromír Balda, obžalovaný ze dvou teroristických útoků na vlaky, 7. 1. 2019 (FOTO: repro Česká televize)

videoTerorista obdivující Okamurovu SPD dostal 4 roky vězení. Podle soudce byl ovlivněn lidmi, kteří veřejně šíří extremismus

(AKTUALIZOVÁNO), 14.1.2019 13:00, (AKTUALIZOVÁNO 20:15)
Za způsobení nehod dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku dnes poslal soud seniora Jaromíra Baldu na čtyři roky do vězení a nařídil mu ambulantní psychiatrické léčení.
 celý článek

Obvodní soud pro Prahu 10 začal 6. 9. 2018 projednávat případ trojice fotbalových fanoušků, kteří podle obžaloby napadli v tramvaji muže tmavé pleti. Za ublížení na zdraví a další trestné činy hrozí mladíkům až osmileté vězení. Na snímku obžalovaní Štěpán Černín (vlevo) a Tomáš Satora přicházejí k soudu. (FOTO: ČTK)

V kauze napadeného Afričana v tramvaji nechtějí svědci vypovídat. Bojí se o život.

11.1.2019 10:21
Obvodní soud pro Prahu 10, pokračuje v řešení rasistického zločinu, který se stal předloni na podzim. Svědci nechtějí vypovídat na soudu, mají strach o vlastní život. Informoval o tom zpravodajský server Seznam.cz
 celý článek

Ilustrační foto (FOTO: pixabay.com)

Dva lidé byli odsouzeni za nenávistné výroky vůči novorozenci. Další tři jsou stále ve vyšetřování

10.1.2019 11:55
Soudy loni v listopadu potrestaly dva z pěti vyšetřovaných v kauze nenávistných komentářů vyřčených na adresu novorozeného chlapce, který se narodil v roce 2017 v Třinci české matce a kurdskému otci. Další podezřelí jsou stále v šetření. Informoval o tom týdeník Respekt.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo