romea - logo
15. června 2019 (sobota)
svátek má Vít
Loading
rozšířené vyhledávaní

Hudebník ze Žiliny Roman Patkoló je nejlepším kontrabasistou světa

Žilina, 22.10.2012 11:35, (ROMEA)
Roman Patkoló (roman-patkolo.net)
Roman Patkoló (roman-patkolo.net)

Kontrabasista Roman Patkoló (30) je původem ze Žiliny. Ve světě ho znají jako hudebního mága, na rodném Slovensku však o něm kromě odborníků z branže ví jen málokdo. V loňském roce přitom získal ocenění za nejlepšího kontrabasistu roku Aida Stuck Award 2011. Informoval o tom server vas.cas.sk.

Hudebníky jsou i jeho starší bratr a otec. "Otec nás vedl k hudbě odmalička. Osm let jsme žili v Turecku, kde byl koncertním mistrem istanbulské opery. Žili jsme nějaký čas i v Iráku a Kuvajtu, "prozradil serveru Váš čas talentovaný kontrabasista. Jako šestiletý začal hrát na housle, ve třinácti letech slyšel hrát na kontrabas svého bratrance a tento nástroj mu učaroval.

V osmnácti letech měl Roman i 90 koncertů za rok, v pětadvaceti získal titul profesora na Hochschule für Musik und Theater München. Kromě koncertování přednáší i na univerzitě v Basileji. Slavný kontrabasista hovoří plynně šesti jazyky a již několik let žije ve Švýcarsku.

ARCHIVNÍ VIDEO

bau, vas.cas.sk
Přečteno: 3353x
 

Štítky:  

Roman Patkoló, kontrabasista, Aida Stuck Award 2011HLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo