romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Jan Bendig zveřejnil předělávku legendární partyzánské písně Bella Ciao. Píseň má úspěch, ale sklízí i kritiku. Může prý urážet bojovníky proti fašismu

31.8.2020 21:49

Jan Bendig zveřejnil v pondělí večer svůj další autorský videoklip, který je předělávkou legendární italské partyzánské písně Bella Ciao. Podle reakcí posluchačů se cover velmi líbí a za 3 hodiny od zveřejnění už má téměř 50 tisíc zhlédnutí na Youtube. Objevila se však i kritika. Takto předělaná píseň může prý působit jako neúcta k lidem, kteří bojovali proti fašismu.

"Honzíku ta se ti povedla. Tak živá a krásná píseň. Videoklip super! Ten konec mě rozesmál ... Super jako vždy prostě," píše jeden z posluchačů na Facebooku a většina s ním souhlasí. "Super, já věděla že to bude pecka," píše další.

Známý antifašistický aktivista Miroslav Brož však předělávku partyzánské písně kritizuje.

"Bella Ciao je legendární antifašistická píseň, hymna antifašistů, jejíž text je o tom, jak muž odchází do hor přidat se k partyzánům a na život a na smrt bojovat proti náckům, loučí se se svojí láskou a říká ji, že je jen malá šance, že se vrátí živý, ale nemůže jinak, protože mu tak velí čest," uvedl na sociální síti Facebook Brož.

"Janu Bendigovi velmi fandím a mám ho v oblibě, tuto úpravu však vůbec nechápu. Vzít tuhle píseň a udělat z toho tohle, to je podle mě strašná neúcta k lidem, kteří s touhle písní na rtech bojovali proti náckům, abychom my mohli žít," dodal Miroslav Brož.

Lukáš Rejmon, manažer Jana Bendiga, se odmítl ke kritice vyjádřit.

Přečteno: 4426x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jan Bendig, Hudba, Videoklipy, Nacismus, Kultura, Miroslav BrožHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo