romea - logo
25. listopadu 2020 (středa)
svátek má Kateřina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Jan Bendig zveřejnil předělávku legendární partyzánské písně Bella Ciao. Píseň má úspěch, ale sklízí i kritiku. Může prý urážet bojovníky proti fašismu

31.8.2020 21:49

Jan Bendig zveřejnil v pondělí večer svůj další autorský videoklip, který je předělávkou legendární italské partyzánské písně Bella Ciao. Podle reakcí posluchačů se cover velmi líbí a za 3 hodiny od zveřejnění už má téměř 50 tisíc zhlédnutí na Youtube. Objevila se však i kritika. Takto předělaná píseň může prý působit jako neúcta k lidem, kteří bojovali proti fašismu.

"Honzíku ta se ti povedla. Tak živá a krásná píseň. Videoklip super! Ten konec mě rozesmál ... Super jako vždy prostě," píše jeden z posluchačů na Facebooku a většina s ním souhlasí. "Super, já věděla že to bude pecka," píše další.

Známý antifašistický aktivista Miroslav Brož však předělávku partyzánské písně kritizuje.

"Bella Ciao je legendární antifašistická píseň, hymna antifašistů, jejíž text je o tom, jak muž odchází do hor přidat se k partyzánům a na život a na smrt bojovat proti náckům, loučí se se svojí láskou a říká ji, že je jen malá šance, že se vrátí živý, ale nemůže jinak, protože mu tak velí čest," uvedl na sociální síti Facebook Brož.

"Janu Bendigovi velmi fandím a mám ho v oblibě, tuto úpravu však vůbec nechápu. Vzít tuhle píseň a udělat z toho tohle, to je podle mě strašná neúcta k lidem, kteří s touhle písní na rtech bojovali proti náckům, abychom my mohli žít," dodal Miroslav Brož.

Lukáš Rejmon, manažer Jana Bendiga, se odmítl ke kritice vyjádřit.

Přečteno: 4632x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jan Bendig, Hudba, Videoklipy, Nacismus, Kultura, Miroslav BrožHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo