romea - logo
4. srpna 2020 (úterý)
svátek má Dominik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

IQ Roma servis otevřel výstavu fotografií Nežít ve stínu

Brno, 17.2.2015 10:26, (ROMEA)
IQ Roma servis ve spolupráci s brněnským tvůrčím fotografem Tomášem Škodou otevřeli výstavu fotografií Nežít ve stínu.  Foto: IQ RS
IQ Roma servis ve spolupráci s brněnským tvůrčím fotografem Tomášem Škodou otevřeli výstavu fotografií Nežít ve stínu. Foto: IQ RS

IQ Roma servis ve spolupráci s brněnským tvůrčím fotografem Tomášem Škodou otevřeli výstavu fotografií „Nežít ve stínu“. Fotografie zachycují život a profese lidí, kteří nechtějí být vnímání jako stín společnosti, ale jako běžní lidé žijící v Jihomoravském kraji. Výstava probíhá v brněnském Nákupním centru Královo Pole.

Vladimír, Katka, Mirek a další lidé na fotografiích jsou běžní lidé, kteří zabezpečují svou rodinu, pečují o své bydlení a chodí do práce. V pracovním kolektivu jsou přijímáni dobře, doma řeší obvyklé životní výzvy a ve svém okolí působí jako běžní sousedé.

Když ovšem vyjdou mimo okruh svých známých, sledují televizi, čtou komentáře na sociálních sítích, zjišťují, že jejich barva kůže a příslušnost k romské etnicitě z nich dělá temný stín společnosti.

Termíny výstavy a vernisáže:

  • Nákupním centrum Královo Pole, Cimburkova, Brno-Královo Pole, vernisáž 16. 2. 2015 od 17 hod, výstava potrvá do 26. února 2015.
  • Obchodní centrum Max, Kubíčkova, Brno-Bystrc, vernisáž 27. února 2015 od 17 hod, výstava potrvá do 13. března 2015

IQ Roma servis
Přečteno: 547x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Výstava, fotografieHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo