romea - logo
7. března 2021 (neděle)
svátek má Tomáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZRUŠENO: Jeden stát neznamená jeden národ, na Kunětické hoře se kromě jiného představí romští autoři

5.8.2020 9:12
Naši sousedé - Kunětická hora
Naši sousedé - Kunětická hora

Jeden stát neznamená jeden národ, všichni se můžeme navzájem od sebe něco naučit, to je hlavní myšlenka akce Naši sousedé, která měla proběhnout 15. srpna 2020 od 17 hodin na hradě Kunětická hora. Součástí večera mělo být kromě jiného i čtení romských autorů, které spolupořádá nakladatelství Kher, z. s. Své dílo měla představit Eva Danišová, Stanislava Miková a Květoslava Podhradská.

Pořadatelé festivalu Naši sousedé však 14. 8. 2020 redakci Romea.cz s politováním oznámili, že byli nuceni akci odložit. O náhradním termínu uskutečnění festivalu budou v předstihu informovat.

"Snažíme se tak bojovat proti xenofobii a podnítit v lidech otázku, zda je nutné, aby se od sebe jednotlivé národnosti oddělovaly hranicemi," uvádí organizátoři na webu projektu.

"Těšit se můžete na zajímavé představení kultur národnostních menšin u nás, ale i na příjemnou atmosféru hradu Kunětická hora. Budete moci ochutnat francouzské palačinky, poslechnout si zajímavou hudbu, prohlédnout si s přáteli fotografické výstavy a mnoho dalšího. Určitě se pobaví jak dospělí, tak i děti," pozval na akci Jakub Baťa.

Jedná se o charitativní akci, při které získané peníze poslouží na zaplacení projektu a na další opravy hradu Kunětická hora.

Přečteno: 1550x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Hudba, Literatura, literární čtení, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

Pavla Svrčinová a vtip, který sdílela na svém facebookovém profilu. (Koláž: Romea.cz)

Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za rasistický vtip

5.3.2021 20:05
Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za sdílení rasistického vtipu na svém facebookovém profilu. Svrčinovou kontaktovala s žádostí o vysvětlení vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Budoucí hlavní hygienička se podle Válkové v telefonickém rozhovoru za celou věc omluvila a požádala zmocněnkyni o přeposlání její omluvy všem členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

František Lízna (FOTO: repro Česká televize)

Umřel páter František Lízna, který se zastával Romů. Je důležité, aby neztratili svůj romipen, říkával

5.3.2021 14:55
Ve čtvrtek večer zemřel katolický kněz a někdejší chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil jezuita Jan Regner. Lízna byl člověkem se srdcem na dlani, dlouho pomáhal Romům a lidem z okraje společnosti vůbec. Dlouhou poutí se vyléčil z rakoviny, v poslední době si stěžoval na plicní embolii, nakonec podlehl koronaviru.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoZÁZNAM VYSÍLÁNÍ: Rozhovor s novým honorárním konzulem Petrem Torákem

5.3.2021 13:53
Záznam živého vysílání rozhovoru s novým honorárním konzulem přímo z místa jeho působiště v Peterborough.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo