romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZRUŠENO: Jeden stát neznamená jeden národ, na Kunětické hoře se kromě jiného představí romští autoři

5.8.2020 9:12
Naši sousedé - Kunětická hora
Naši sousedé - Kunětická hora

Jeden stát neznamená jeden národ, všichni se můžeme navzájem od sebe něco naučit, to je hlavní myšlenka akce Naši sousedé, která měla proběhnout 15. srpna 2020 od 17 hodin na hradě Kunětická hora. Součástí večera mělo být kromě jiného i čtení romských autorů, které spolupořádá nakladatelství Kher, z. s. Své dílo měla představit Eva Danišová, Stanislava Miková a Květoslava Podhradská.

Pořadatelé festivalu Naši sousedé však 14. 8. 2020 redakci Romea.cz s politováním oznámili, že byli nuceni akci odložit. O náhradním termínu uskutečnění festivalu budou v předstihu informovat.

"Snažíme se tak bojovat proti xenofobii a podnítit v lidech otázku, zda je nutné, aby se od sebe jednotlivé národnosti oddělovaly hranicemi," uvádí organizátoři na webu projektu.

"Těšit se můžete na zajímavé představení kultur národnostních menšin u nás, ale i na příjemnou atmosféru hradu Kunětická hora. Budete moci ochutnat francouzské palačinky, poslechnout si zajímavou hudbu, prohlédnout si s přáteli fotografické výstavy a mnoho dalšího. Určitě se pobaví jak dospělí, tak i děti," pozval na akci Jakub Baťa.

Jedná se o charitativní akci, při které získané peníze poslouží na zaplacení projektu a na další opravy hradu Kunětická hora.

Přečteno: 1502x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Hudba, Literatura, literární čtení, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo