romea - logo
22. září 2020 (úterý)
svátek má Darina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZRUŠENO: Jeden stát neznamená jeden národ, na Kunětické hoře se kromě jiného představí romští autoři

5.8.2020 9:12
Naši sousedé - Kunětická hora
Naši sousedé - Kunětická hora

Jeden stát neznamená jeden národ, všichni se můžeme navzájem od sebe něco naučit, to je hlavní myšlenka akce Naši sousedé, která měla proběhnout 15. srpna 2020 od 17 hodin na hradě Kunětická hora. Součástí večera mělo být kromě jiného i čtení romských autorů, které spolupořádá nakladatelství Kher, z. s. Své dílo měla představit Eva Danišová, Stanislava Miková a Květoslava Podhradská.

Pořadatelé festivalu Naši sousedé však 14. 8. 2020 redakci Romea.cz s politováním oznámili, že byli nuceni akci odložit. O náhradním termínu uskutečnění festivalu budou v předstihu informovat.

"Snažíme se tak bojovat proti xenofobii a podnítit v lidech otázku, zda je nutné, aby se od sebe jednotlivé národnosti oddělovaly hranicemi," uvádí organizátoři na webu projektu.

"Těšit se můžete na zajímavé představení kultur národnostních menšin u nás, ale i na příjemnou atmosféru hradu Kunětická hora. Budete moci ochutnat francouzské palačinky, poslechnout si zajímavou hudbu, prohlédnout si s přáteli fotografické výstavy a mnoho dalšího. Určitě se pobaví jak dospělí, tak i děti," pozval na akci Jakub Baťa.

Jedná se o charitativní akci, při které získané peníze poslouží na zaplacení projektu a na další opravy hradu Kunětická hora.

Přečteno: 1443x
 

Kam dál:

Štítky:  

Akce, Hudba, Literatura, literární čtení, KoncertHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo