romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Kapela Gipsy.cz zahrála na největším romském festivalu v Evropě

Polsko, 12.7.2013 14:27, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Kapela Gipsy.cz poprvé vystoupila na přehlídce Romane Dyvesa v polském Gorzówě, což je nejstarší romský festival na starém kontinentu. Gipsy.cz po mnoha letech koncertování od Austrálie po Portugalsko se konečně zastavili na této každoroční velmi významné události. Informuje o tom server Showbiz.cz.

O úrovni Romane Dyvesa se vůbec nedá polemizovat, v Evropě nenajdete romský festival takového druhu, kvality a hloubky. Letos se konal již 25. ročník a to v duchu moderní doby a tam nesměli Gipsy.cz chybět. V publiku bylo velmi pestré zastoupení – na koncert českého seskupení se přišli podívat zástupci mladé, ale i starší generace.

„Ti důchodci to kolikrát rozjížděli víc, než všechny ty polské holky,“ řekl s úsměvem Radek Banga. V Gorzówě kapela zahrála celkem dvakrát – na Bulwar nad Wartą a druhý den v Amfiteátru. Není to poprvé, co skupina vystupovala na území Polska a zatím zde sklidila vždy úspěch.

„Místní publikum je velice vřelé a mají tu velkou úctu k muzikantům,“ liboval si i basista Tomáš Baroš. V Polsku Gipsy.cz rozhodně nebyli naposled.

Showbiz.cz
Přečteno: 780x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo