romea - logo
19. září 2020 (sobota)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kapela Gipsy.cz zahrála na největším romském festivalu v Evropě

Polsko, 12.7.2013 14:27, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Kapela Gipsy.cz poprvé vystoupila na přehlídce Romane Dyvesa v polském Gorzówě, což je nejstarší romský festival na starém kontinentu. Gipsy.cz po mnoha letech koncertování od Austrálie po Portugalsko se konečně zastavili na této každoroční velmi významné události. Informuje o tom server Showbiz.cz.

O úrovni Romane Dyvesa se vůbec nedá polemizovat, v Evropě nenajdete romský festival takového druhu, kvality a hloubky. Letos se konal již 25. ročník a to v duchu moderní doby a tam nesměli Gipsy.cz chybět. V publiku bylo velmi pestré zastoupení – na koncert českého seskupení se přišli podívat zástupci mladé, ale i starší generace.

„Ti důchodci to kolikrát rozjížděli víc, než všechny ty polské holky,“ řekl s úsměvem Radek Banga. V Gorzówě kapela zahrála celkem dvakrát – na Bulwar nad Wartą a druhý den v Amfiteátru. Není to poprvé, co skupina vystupovala na území Polska a zatím zde sklidila vždy úspěch.

„Místní publikum je velice vřelé a mají tu velkou úctu k muzikantům,“ liboval si i basista Tomáš Baroš. V Polsku Gipsy.cz rozhodně nebyli naposled.

Showbiz.cz
Přečteno: 781x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo