romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Kapela Gipsy.cz zahrála na největším romském festivalu v Evropě

Polsko, 12.7.2013 14:27, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Kapela Gipsy.cz poprvé vystoupila na přehlídce Romane Dyvesa v polském Gorzówě, což je nejstarší romský festival na starém kontinentu. Gipsy.cz po mnoha letech koncertování od Austrálie po Portugalsko se konečně zastavili na této každoroční velmi významné události. Informuje o tom server Showbiz.cz.

O úrovni Romane Dyvesa se vůbec nedá polemizovat, v Evropě nenajdete romský festival takového druhu, kvality a hloubky. Letos se konal již 25. ročník a to v duchu moderní doby a tam nesměli Gipsy.cz chybět. V publiku bylo velmi pestré zastoupení – na koncert českého seskupení se přišli podívat zástupci mladé, ale i starší generace.

„Ti důchodci to kolikrát rozjížděli víc, než všechny ty polské holky,“ řekl s úsměvem Radek Banga. V Gorzówě kapela zahrála celkem dvakrát – na Bulwar nad Wartą a druhý den v Amfiteátru. Není to poprvé, co skupina vystupovala na území Polska a zatím zde sklidila vždy úspěch.

„Místní publikum je velice vřelé a mají tu velkou úctu k muzikantům,“ liboval si i basista Tomáš Baroš. V Polsku Gipsy.cz rozhodně nebyli naposled.

Showbiz.cz
Přečteno: 809x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Gipsy.czHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo